Transmisje Mszy Świętej:
   - niedziele i święta: 
               10:00  19:30
   - dzień powszedni: 
               18:00
 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII Niedziela zwykła, 23.06.2024

 

Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00.

Rozpoczynamy okres urlopów, czas wakacji, który dla wielu z nas jest okresem zasłużonego odpoczynku i regeneracji sił. Przed rozstaniem się na ten letni czas, pragnę wyrazić serdeczne podziękowania za Wasze zaangażowanie i wsparcie w naszej parafialnej wspólnocie. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały rok uczestniczyli w życiu parafii – w Mszach świętych, nabożeństwach, rekolekcjach, spotkaniach modlitewnych i akcjach charytatywnych. Wasza obecność, modlitwa i praca przyczyniają się do budowania naszej wspólnoty i umacniania więzi między nami. Szczególne podziękowania kieruję do osób zaangażowanych w różne grupy parafialne, schole, ministrantów, katechetów, grup modlitewnych, członków rady parafialnej oraz wszystkich wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas i talenty, by nasza parafia mogła tętnić życiem. Życzę Wam wszystkim błogosławionego czasu wakacji. Niech będzie to czas odpoczynku, radości i nabrania nowych sił. Pamiętajmy jednak, że od Boga wakacji nie ma – gdziekolwiek będziemy, znajdźmy chwilę na modlitwę i udział we Mszy Świętej. Niech Pan Bóg błogosławi Was i Wasze rodziny, a Matka Boża otacza swoją opieką. Do zobaczenia po wakacjach, pełnych zapału i gotowych do dalszej służby w naszej wspólnocie.

Do końca czerwca nie ma zmian w grafiku Mszy św. W miesiącach lipcu i sierpniu natomiast obowiązują następujące zmiany: w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 13.00, a w ciągu tygodnia Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe godziny pozostają bez zmian. Spowiedź jest możliwa przed każdą Mszą św.

W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, w godz. 16.00-18.00 oraz w soboty w godz. 08.00-10.00. Pilne sprawy kancelaryjne można załatwiać po wieczornej Mszy św.

 

W liturgii w tym tygodniu wspominamy: 

Poniedziałek:
 

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Piątek:
 

św. Ireneusza, biskupa i męczennika 

Sobota:

Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła
Ofiara na tacę w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Stolicy Apostolskiej jako „świętopietrze”. Msze święte w Wigilię uroczystości, w piątek, o godz. 18:00 oraz w sobotę, w Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, o godz. 6.30 i 7.30.

 

Dnia 14 lipca 2024 organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę, na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd o godz. 6:00 rano. Zapisy w zakrystii, oraz pod numerem telefonu: 606-691-621,  - p. Maria.

Osoby wyjeżdzające na pielgrzymkę do Medjugorje zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek, 24.06.2024r. – na godzinę 19.00. do Sali pod kościołem.

Decyzją ks. Prowincjała, po trzech latach pracy, odchodzi z naszej parafii ks. Janusz Gądek. Msza święta w intencji ks. Janusza celebrowana będzie w następną niedzielę, 30 czerwca, o godz. 11.30, podczas której pożegnamy ks. Janusza. Niech nasza wspólna modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności za dobro, jakie wniósł w życie naszej wspólnoty.

 

 

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności :

śp. Janusz Pieńkowski

Polećmy Jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu.

  

Zapraszamy do pobrania i wydruku aktualnego   Kubka Żywej Wody

 

  Ks. Stanisław Zaryczny CR, proboszcz

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI Niedziela zwykła, 16.06.2024

 

W liturgii w tym tygodniu wspominamy: 

Poniedziałek:
 

św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Piątek:
 

św. Alojzego Gonzagę, zakonnika 

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Eucharystię.

          Z całego serca chcielibyśmy wyrazić naszą głęboką wdzięczność wszystkim za nieoceniony wkład w organizację festynu parafialnego. Dzięki Waszej hojności i ciężkiej pracy, udało się nam stworzyć wyjątkowe wydarzenie, które przyniosło radość i zjednoczyło naszą społeczność. Państwa wkład w postaci sponsorowania, pracy wolontariackiej oraz wszelkich form pomocy jest dla nas bezcenny i godny najwyższego uznania. Mamy nadzieję na dalszą współpracę przy przyszłych inicjatywach naszej parafii.

Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00.

Małymi krokami zbliżamy się do upragnionych wakacji. Do końca czerwca nie ma zmian w grafiku Mszy św. W miesiącach, lipcu i sierpniu, obowiązują następujące zmiany: w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 13.00, a w ciągu tygodnia Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe godziny pozostają bez zmian. Spowiedź jest możliwa przed każdą Mszą św.

W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna, we wtorki, w godz. od 16.00 do 18.00, oraz w soboty w godz. od 8.00 do 10.00. Pilne sprawy można załatwić po wieczornej Mszy św.

Taca dzisiejszej niedzieli zostanie przeznaczona na cele gospodarcze. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Spotkanie Rady Parafialnej, w poniedziałek, 17 czerwca, o godz. 19.00, w Sali pod kościołem.

Jeśli czujesz, że Twoje życie staje się ciężarem, którego nie potrafisz dalej nieść, jeśli szukasz ukojenia i pociechy w swoich życiowych zmaganiach, jeśli dotychczasowy sposób życia Ci nie wystarcza i wiesz, że potrzebujesz czegoś więcej, przyjdź w sobotę - 22 czerwca 2024r. - na godzinę 18.00 na MSZĘ ŚWIĘTĄ, a po niej na UWIELBIENIE z modlitwą o uzdrowienie i z indywidualnym błogosławieństwem.

   

Zapraszamy do pobrania i wydruku aktualnego   Kubka Żywej Wody

 

  Ks. Stanisław Zaryczny CR, proboszcz

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X Niedziela zwykła, 09.06.2024

 

W liturgii w tym tygodniu wspominamy: 

Wtorek:
 

św. Barnaby, Apostoła

Czwartek:
 

św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła 
W czwartek 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie z procesją po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00

Piątek:

bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00.

Młodzież, przystępującą do sakramentu bierzmowania zapraszamy w poniedziałek (10.06.2024) na godz. 19.00, na próbę generalną. Obecność obowiązkowa. W najbliższy wtorek, 11 czerwca, młodzież z naszej parafii, podczas Mszy św. o godz. 18.00, otrzyma z rąk ks. infułata Bronisława Fidelusa sakrament bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Przypominamy, że za tydzień, 15.06.2024 odbędzie się parafialny festyn wraz z koncertem zespołu Dzień Dobry. Szczegóły wydarzenia znajdują się na plakatach przed kościołem. Mamy prośbę do chętnych parafian, wzorem lat poprzednich, o upieczenie ciasta na tę okazję. Ciasta będziemy zbierać w sobotę, 15.06.2024, od godziny 12.00. 

Dzisiaj przed Kościołem kwestuje Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół FAMILIA. Członkowie grupy zbierają środki na organizację letniego wypoczynku dla Podopiecznych Stowarzyszenia, w sierpniu tego roku. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

X Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie, 16 czerwca 2024 r. Hasło tegorocznego Marszu: „Brońmy dzieci”. Marsz wyruszy o godz. 11.30 z Placu Matejki i przejdzie ulicami Starego miasta i Kazimierza na Plac Wolnica.

Taca w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na cele gospodarcze. Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego zostanie celebrowana 16 czerwca, o godz. 11.30. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami i nauczycielami.

 

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności :

śp. Józej Kurlit

Polećmy Jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu.

  

Zapraszamy do pobrania i wydruku aktualnego   Kubka Żywej Wody

 

  Ks. Stanisław Zaryczny CR, proboszcz