OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII Niedziela Zwykła, 23.06.2019

 

Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Do czwartku włącznie po wieczornej Mszy św. procesja wokół kościoła. Zachęcam dzieci do sypania kwiatków i asysty w czasie procesji.

 

W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

W piątek 28 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dokładnie 30 lat mija od konsekracji naszej świątyni. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Zapraszamy dzisiaj na piknik urodzinowy z okazji trzydziestych urodzin naszej  świątyni (rocznica konsekracji kościoła). Świętowanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 13.00, której przewodniczyć będzie o. Bronisław Zarański CR, ówczesny proboszcz. Zabawy dla dzieci i dorosłych, grill, słodki poczęstunek od godz. 14.00 do 18.00 na placu za kościołem. Rozpoczniemy tortem urodzinowym, na który zapraszam wszystkich parafian.

 

W sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

 

Wszystkim udającym się na urlopy i wakacyjny wypoczynek życzymy pogodnych i radosnych dni.

W lipcu i sierpniu odwołana zostaje Msza św. dla przedszkolaków w Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej oraz Msza św. o godz. 13.00. Kancelaria będzie czynna w wtorki 16.00-18.00, soboty 8.00-10.00. W pilnych sprawach codziennie po wieczornej Mszy św.

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę wyrusza także z naszej parafii w niedzielę 14 lipca o godz. 6.00. Zapisy w zakrystii.

W najbliższy poniedziałek Muzeum Podgórza zaprosiło mieszkańców na konsultacje projektu budowy muzeum na Krzemionka. Konsultacje społeczne odbędą się w Muzeum Podgórza ul. Powstańców Wielkopolskich 1 / ul. Limanowskiego 51, Kraków w godzinach od 17.30 do 19.30.

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 16.06.2019

 

Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

Zapraszamy w dzisiejsze popołudnie na Rodzinny Rajd Rowerowy. Początek o godz. 15.00. Na zakończenie wspólne pieczenie kiełbasek.

Ostatnia przed wakacjami Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w dzisiejszą niedzielę o godz. 19.30. Modlitwa uwielbienia już od godz. 19.00. Zaprasza wspólnota „Galilea”.

Nabożeństwa czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

W poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. U sióstr Albertynek odpust w kaplicy przytuliska.

Msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży w poniedziałek o godz. 17.00.

Stolarnia św. Józefa zaprasza ostatni raz przed przerwą wakacyjną do pracy i zabawy rodziców z dziećmi w poniedziałek od 17.00 do 19.00 w domu katechetycznym.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. do południa według niedzielnego porządku. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Procesja ulicami naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 16.00. Trasa procesji to ulice: Szkolna, Macedońska, Andricia, Włoska, Białoruska, Trybuny Ludów, Estońska, Mochnackiego, Poprzeczna, zakończenie na placu przy kościele. Proszę o przygotowanie dekoracji na trasie procesji oraz usunięcie, w miarę możliwości, pojazdów z trasy procesji. Zapraszam do czynnego włączenia się w niesienie sztandarów i feretronów. Dzieci w strojach liturgicznych lub krakowskich zapraszam do sypania kwiatków. Próba dla dzieci w środę o godz. 17.00.

Misjonarki z Afryki organizują słodką akcję „Murzynek dobra dla Afryki”. Słodkie wsparcie misji  w Taznanii będzie możliwe w Boże Ciało.

W piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które przeznaczymy na cele gospodarcze w parafii.

W pierwszą niedzielę wakacji (po Bożym Ciele) zapraszamy na 30 – ste urodziny naszej świątyni. Mija właśnie trzydzieści lat od konsekracji kościoła. Mszy świętej dziękczynnej o godz. 13.00 przewodniczyć będzie o. Bronisław Zarański CR- ówczesny proboszcz. Po Mszy zapraszamy na piknik rodzinny z zabawami, grillem i wodzirejem. Jako prezent urodzinowy można zrobić ciasto lub sałatkę. W zakrystii można wpisywać się na listę osób gotowych przygotować słodkości i sałatki.

 

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 9.06.2019

 

 

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” można uzyskać odpust zupełny.

 

Nabożeństwa czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

 

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

Stolarnia św. Józefa zaprasza do pracy i zabawy rodziców z dziećmi w poniedziałek od 17.00 do 19.00 w domu katechetycznym.

 

We wtorek, wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Wspólnoty modlitewne zapraszają do modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny w Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej. Nowenna do o. Pawła Smolikowskiego CR w jedenasty dzień miesiąca, po wieczornej Mszy św.

 

W środę wspomnienie bł. Męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i towarzyszy.

 

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Nabożeństwo fatimskie w trzynasty dzień miesiąca po wieczornej Mszy św.

 

W czwartek zapraszamy żony, mamy, córki na dwunaste spotkanie „św. Marty” o godz. 18.00 w Domu Katechetycznym. „Cała jesteś piękna, Przyjaciółko moja. Piękno…nosisz je w sobie” to temat spotkania z ks. dr Bogusławem Kastelikiem.

 

W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 

Uroczystość Najświętszej Trójcy, przypadająca w przyszłą niedzielę, kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

 

Zapraszamy na Rodzinny Rajd Rowerowy w przyszłą niedzielę 16 czerwca. Początek o godz. 15.00. Więcej informacji na plakacie.

 

Ostatnia przed wakacjami Msza św. z modlitwą o uzdrowienie zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 19.30. Modlitwa uwielbienia już od godz. 19.00.

 

Ofiary przyszłej niedzieli przeznaczymy na cele gospodarcze w parafii.

 

Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu zaprasza Róże Różańcowe i wszystkich modlących się na różańcu na Pielgrzymkę Różańcową w sobotę 22 czerwca. Szczegóły na plakacie.

 

W pierwszą niedzielę wakacji (po Bożym Ciele) zapraszamy na 30 – ste urodziny naszej świątyni. Mija właśnie trzydzieści lat od konsekracji kościoła. Mszy świętej dziękczynnej o godz. 13.00 przewodniczyć będzie o. Bronisław Zarański CR- ówczesny proboszcz. Po Mszy zapraszamy na piknik rodzinny z zabawami, grillem i wodzirejem. Jako prezent urodzinowy można zrobić ciasto lub sałatkę. W zakrystii można wpisywać się na listę osób gotowych przygotować słodkości i sałatki.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Tomasza Kudłacik. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

o.Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Wniebowstąpienia, 2.06.2019

 

Dni przypadające po Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego są bezpośrednim przygotowaniem do Pięćdziesiątnicy – Zesłania Ducha Świętego.

Nabożeństwa czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa odprawiać będziemy codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

W poniedziałek wspomnienie świętych Karola Lwangi i Towarzyszy.

We wtorek wspólnoty modlitewne zapraszają do modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny w Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej.

W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 18.00 „Barka” zaprasza na nabożeństwo powołaniowe.

W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych w domach. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30.

W sobotę wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje za wsparcie dożywiania dzieci w szkołach naszej parafii oraz pomoc najuboższym.

W przyszłą niedzielę młodzież oazowa poprosi nas o wsparcie rekolekcyjnych wyjazdów naszych dzieci i młodzieży.

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w trzecią niedzielę miesiąca, 16 czerwca. Początek o godz. 19.00.

Zapraszamy na Rodzinny Rajd Rowerowy w niedzielę 16 czerwca. Początek o godz. 15.00. Więcej informacji na plakacie.  

W imieniu dyrekcji, uczniów i pracowników ZSOI 7 w Krakowie przy Czarnogórskiej 14, serdecznie zapraszamy na święto całej naszej społeczności. Świętować będziemy przy śpiewie, tańcu, pokazach artystycznych i sportowych. Nauczymy się udzielać pierwszej pomocy. Nie zabraknie słodkich oraz grillowanych smakołyków, atrakcji dla małych i dużych, starszych i młodszych. W tym roku zbieramy fundusze na organizację jubileuszu 35-lecia naszej szkoły, ale również nie zapomnimy o osobach  potrzebujących. Zachęcamy do wspólnej zabawy międzypokoleniowej 7 czerwca w godz. 13.00.-17.00.

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna, 26.05.2019

 

W Dzień Matki wszystkim mamom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Z tej okazji „Święta Marta” oraz schola wielogłosowa zapraszają dzisiaj na koncert pieśni maryjnych. Koncert w naszym kościele rozpocznie się o godz. 16.30.

 

We wtorek wspólnoty modlitewne zapraszają we wtorek do modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny w Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej.

 

W środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Spotkanie dla klas VII w ramach przygotowania do bierzmowania odbędzie się w środę 29 maja o godz. 19.00 w Sali pod kościołem.

 

W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ostatni dzień nabożeństw majowych oraz ostatni apel przy kapliczce na osiedlu przy ul. Czarnogórskiej.

 

W sobotę, pierwszy dzień czerwca. Dzień dziecka. Początek nabożeństw z litanią do Serca Pana Jezusa. Odprawiać je będziemy po wieczornej Mszy  św. o godz. 18.00.

 

W pierwszą niedzielę miesiąca Parafialny Zespół Charytatywny poprosi nas o wsparcie dożywiania dzieci w szkołach naszej parafii oraz pomoc najuboższym.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Marię Wandę Front oraz Franciszka Wójcik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

o.Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkanocna, 19.05.2019

 

Miesiąc maj to czas nabożeństw majowych, które odprawiamy po wieczornej Mszy św. Apel maryjny we wtorki i czwartki w kościele po zakończeniu adoracji. Apel przy naszych kapliczkach, w środy przy ul. Malborskiej, w piątki na osiedlu przy ul. Czarnogórskiej o godz. 20. 30.

 

Świętujemy w naszej parafii uroczystość pierwszej komunii. Proszę o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin. Dodatkowa msza św. w białym tygodniu o godz. 17.00.

 

Spotkanie z o. Lucjanem Bartkowiakiem CR i historią sztuki sakralnej w poniedziałek 20 maja o godz. 19.00 w Sali pod kościołem.

 

We wtorek wspólnoty modlitewne zapraszają we wtorek do modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny w Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej.

 

W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

 

Spowiedź dla dzieci i rodzin przygotowujących się do  rocznicy Pierwszej Komunii w sobotę od godz. 15.00 do 17.00

 

Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św. w naszym kościele odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 i 11.30. Parafian niezaangażowanych w uroczystość rocznicową proszę o udział w Mszach św. w innych godzinach.

 

W przyszłą niedzielę Dzień Matki. Z tej okazji „Święta Marta” oraz schola wielogłosowa zapraszają na koncert pieśni maryjnych. Koncert w naszym kościele rozpocznie się o godz. 16.30. Zapraszamy.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. o. Henryka Bańcerowskiego CR i Stanisławę Sternadel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

o.Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkanocna, 12.05.2019

 

Miesiąc maj to czas nabożeństw majowych, które odprawiamy po wieczornej Mszy św. Apel maryjny we wtorki i czwartki w kościele po zakończeniu adoracji. Apel przy naszych kapliczkach, w środy przy ul. Malborskiej, w piątki na osiedlu przy ul. Czarnogórskiej o godz. 20. 30.

 

Msza św. z okazji jubileuszu 25-lecia kapłaństwa o. Prowincjała Krzysztofa Swóła CR odprawiona zostanie w dzisiaj o godz. 13.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

W poniedziałek wspomnienie Matki Boskiej Fatimskiej. Różaniec z procesją fatimską po wieczornej Mszy św.

 

We wtorek święto św. Macieja Apostoła. Wspólnoty modlitewne zapraszają we wtorek do modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny w Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej.

 

W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera, głównego patrona Polski.

 

„Święta Marta” zaprasza na warsztaty dla rodziców „Więź daje siłę” które odbędą się w najbliższy czwartek. Organizatorzy proszą o nie zwlekanie do ostatniego momentu z zapisami. Więcej szczegółów na plakatach.

 

Spowiedź dla dzieci i rodzin przygotowujących się do Pierwszej Komunii w piątek od godz. 16.30 do 18.00

 

W najbliższą sobotę br. Szymon Zaniewski CR, posługujący wśród naszych ministrantów i młodzieży, przyjmie w kościele seminaryjnym święcenia diakonatu. Polecam go Waszym modlitwom.

 

Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszym kościele odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 oraz w niedzielę o godz. 10.00 i 11.30. Parafian niezaangażowanych w uroczystość komunijną proszę o udział w Mszach św. w innych godzinach.

 

Msza św. i modlitwa o uzdrowienie prowadzona przez Wspólnotę „Galilea”, jak zwykle w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 19.00

 

Spotkanie z o. Lucjanem Bartkowiakiem CR i historią sztuki sakralnej w poniedziałek 20 maja o godz. 19.00 w Sali pod kościołem.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Józefa Brodę i Wiesława Radzik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkanocna, 5.05.2019

 

Gościmy dzisiaj oo. Redemptorystów, którzy przygotowują nasz dekanat do świętowania jubileuszu 25-lecia koronacji obrazu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 

Miesiąc maj to czas nabożeństw majowych, które będziemy odprawiać po wieczornej Mszy św. Apel maryjny we wtorki i czwartki w kościele po zakończeniu adoracji. Apel maryjny przy naszych kapliczkach, w środy przy ul. Malborskiej, w piątki na osiedlu przy ul. Czarnogórskiej o godz. 20. 30.

 

W poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

 

Wspólnoty modlitewne zapraszają we wtorek do modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny w Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej.

 

W środę uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Do modlitwy w intencji solenizanta, o. Stanisława Landzwojczaka CR zapraszamy podczas Mszy św. o godz. 18.00.

 

W sobotę bp. Wiesław Śpiewak CR udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII i III gimnazjalny.

 

Nowenna do o. Pawła Smolikowskiego CR w 11-sty dzień miesiąca odprawiona zostanie w sobotę po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym.

 

Msza św. z okazji jubileuszu 25-lecia kapłaństwa o. Prowincjała Krzysztofa Swóła CR odprawiona zostanie w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Zapraszamy parafian i przyjaciół.

 

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje za każdą złotówkę przekazaną na wsparcie dożywiania dzieci w szkołach naszej parafii oraz pomoc najuboższym.

 

Ofiary przyszłej niedzieli przeznaczymy na cele gospodarcze w parafii.

 

Trwają zapisy na Warsztaty dla rodziców „Więź daje siłę” które odbędą się w dniu 16.05.2019. Organizatorzy proszą o nie zwlekanie do ostatniego momentu z zapisami. Więcej szczegółów na plakatach.

 

Zaproszenie na procesję św. Stanisława…

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Ryszarda Cygan. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

o.Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Bożego Miłosierdzia, 28.04.2019

 

Dzisiaj w sąsiednich Łagiewnikach główne obchody Święta Miłosierdzia Bożego. Mszy św. przy ołtarzy polowym o godz. 10.00 przewodniczy Metropolita Krakowski abp. Marek Jędraszewski.

 

W poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Uroczystość przeniesiona z 23 kwietnia.

 

Wspólnoty modlitewne zapraszają we wtorek do modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny w Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej.

 

Rozpoczyna się miesiąca maj, czas nabożeństw majowych, które będziemy odprawiać po wieczornej Mszy św.

 

W pierwszy czwartek miesiąca modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne prowadzona przez Wspólnotę „Barka” po wieczornej Mszy św.

 

W piątek, 3-ci dzień maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia odnowimy Śluby Jasnogórskie. Pierwszopiątkowe nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę święto św. Floriana, męczennika, patrona naszego miasta. Nabożeństwo pierwszosobotnie po porannej Mszy św. o godz. 6.30.

 

Chorych w domach odwiedzimy wyjątkowo w sobotę 4 maja. (o. Sebastian odwiedzi swoich chorych w poniedziałek 6 maja)

 

W przyszłą niedzielę gościć będziemy oo. Redemptorystów, którzy przygotowują nasz dekanat do świętowania jubileuszu 25-lecia koronacji obrazu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 

Jak zwykle w pierwszą niedzielę miesiąca Parafialny Zespół Charytatywny poprosi nas o wsparcie dożywiania dzieci w szkołach naszej parafii oraz pomoc najuboższym.

 

Zachęcamy do lektury najnowszego numeru CRedo, naszego parafialnego miesięcznika.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej Parafii śp. Adama Przejczowskiego, Mariana Pyrczak, Barbarę Grzybowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Wielkanocna, 21.04.2019

 

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Dzielimy się tą radością i przekazujemy ją dalej z najlepszymi życzenia dla wszystkich parafian i uczęszczających do naszego kościoła.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję Służbie Liturgicznej, Panu Organiście oraz wszystkim chórzystom i śpiewającym podczas liturgii, siostrom zakonnym, grupom parafialnym. Braciom Zewnętrznym dziękuję za dekorację Grobu Pańskiego, młodzieży z o. Sebastianem za przygotowanie kaplicy adoracji. Kapłanom szczególne podziękowania za cierpliwą posługę w konfesjonale.

Niedziela Zmartwychwstania jest w naszej parafii świętowana jako uroczystość odpustowa. Pierwsza Msza św. z porządku niedzielnego o godz. 8.30. Wcześniej w domach spożyjemy wielkanocne śniadanie. Główną, odpustową Mszę św. odprawimy o godz. 13.00. Słowo wygłosi Przełożony Generalny Zmartwychwstańców o. Poul Woisin CR.

W drugi dzień świąt Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Podczas Oktawy Wielkanocnej zapraszamy na Mszę św. z Nieszporami o godz. 18.00.

Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00.

Do modlitwy w intencji o. Marka Tomskiego w dniu jego imienin zapraszamy w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00.

„Św. Marta” zaprasza na spotkanie w czwartek 25 kwietnia o godz. 18.00 w domu katechetycznym. „Kobieta w Biblii” to temat spotkania z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem.

Z racji oktawy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę w sąsiednich Łagiewnikach główne obchody Święta Miłosierdzia Bożego. Mszy św. przy ołtarzy polowym o godz. 10.00 przewodniczyć będzie Metropolita Krakowski abp. Marek Jędraszewski.

Zachęcamy do lektury najnowszego numeru CRedo, naszego parafialnego miesięcznika.

Uśmiech. Radosny, od ucha do ucha. Czasami przez łzy. Widoczne wzruszenie. Zaskoczenie, zakłopotanie, radość, wdzięczność. Takimi emocjami obdarowały nas, wolontariuszy, osoby, którym przekazywaliśmy paczki świąteczne. Chcemy te pozytywne emocje i podziękowania przekazać Wam wszystkim, którzy wypełnialiście kosz pokutny i skarbonkę. Niech radość którą sprawiliście wróci do Was pomnożona przez Zmartwychwstałego. Alleluja! 

Członkowie Parafialnego Zespołu Charytatywnego

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej Parafii śp. Krystynę Stojek, Krzysztofa Prochwicz, Sabinę Domagała. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Palmowa, 14.04.2019

 

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Święte Triduum Paschalne, Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota wprowadzają nas w świętowanie Wigilii Paschalnej i Wielkanocnej Radości wypływającej ze Zmartwychwstania Pana.

Chorych w domach odwiedzimy w najbliższy poniedziałek. Można jeszcze zgłaszać potrzebę odwiedzin chorych.

Spowiedź w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 6.30 do 8.00 oraz od. 17.30 do 20.00. W Wielki Czwartek od 7.00 do 10.00 i od. 15.00 do 17.30, w Wielki Piątek od 7.00 do 10.00 i od 15.00 do 17.30, w Wielką Sobotę od 7.00 do 17.00. Godziny podane są w „Kubku Żywej Wody” oraz na stronie internetowej.

Ofiary składane podczas dzisiejszych Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Po Mszy adoracja do godz. 22.00.

Ciemna Jutrznia w Wielki Piątek o godz. 8.00. Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23.00.

Ciemna Jutrznia w Wielką Sobotę o godz. 8.00. Święcenie pokarmów od godz. 9.00 do 17.00 na parkingu za kościołem.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Poświęcenie ognia na placu za kościołem. Przynieśmy ze sobą świece by przyjąć światło od Paschału. Liturgie Wigilii Paschalnej zakończymy procesją rezurekcyjną.

Kancelaria parafialna w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę nieczynna.

Niedziela Zmartwychwstania jest w naszej parafii świętowana jako uroczystość odpustowa. Pierwsza Msza św. z porządku niedzielnego o godz. 8.30. Wcześniej w domach spożyjemy wielkanocne śniadanie. Główną, odpustową Mszę św. odprawimy o godz. 13.00. Słowo wygłosi Przełożony Generalny Zmartwychwstańców o. Poul Woisin CR. Po Mszy św. procesja wokół kościoła.

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje wszystkim, którzy w geście jałmużny wsparli akcję „Kosz pokutny”. W tym tygodniu przedświąteczna pomoc trafi do adresatów.

Palemki wielkanocne znajdziecie u naszych ministrantów. Zakup ich wesprze fundusz ministrancki. U siostry w zakrystii dostępne są słodkie baranki z akcji krakowskiego „Caritas”. Z kiermaszem świątecznym gościmy dzisiaj Siostry Albertynki i Panie z Przytuliska dla bezdomnych kobiet.

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej Parafii śp.. Fryderyka Nowak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz