OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX Niedziela Zwykła, 25.10.2020

 

Nowe zasady gromadzenia się w kościołach, wprowadzone w czerwonej strefie epidemii, pozwalają byśmy w naszej świątyni zbierali się do 77 osób maksymalnie. Przypominamy przy tym o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz o dezynfekcji dłoni.

 

Do odwołania zastają zawieszone spotkania grup dziecięcych, młodzieżowych i parafialnych.

 

Stosownym dekretem abp. Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania. 

 

W poniedziałek wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zmartwychwstanki.

 

W środę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. W zaistniałej sytuacji epidemicznej nie planujemy uroczystości na cmentarzu. Msze święte odprawimy w kościele według porządku niedzielnego. Wypominki planowane na cmentarz odczytamy po Mszy św. o godz. 13.00 w kościele.

 

Kartki z wypominkami można składać u duszpasterzy. W niedziele po Mszach św., przed kancelarią dyżuruje ksiądz przyjmujący wypominki.

 

Trwa miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do osobistej modlitwy w domach. Nabożeństwa  różańcowe odprawiamy: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla wszystkich codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

 

Radio Studnia zaprasza do głośników w poniedziałek o 20.30 do modlitwy różańcowej, w czwartek, także o 20.30, na spotkanie z kolejnymi gośćmi. Obie audycje będą nadawane na żywo.

 

Transmisja z niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 i 19.30 oraz Mszy św. w tygodniu o godz. 18.00 dostępna jest na www.radiostudnia.pl na kanale youtube.

 

Miłosierdziu Bożemu polećmy naszych zmarłych. W ostatnich dniach pożegnaliśmy śp. Julię Kudłek i Pawła Markuszewskiego. Wieczny odpoczynek…

 

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII Niedziela Zwykła, 11.10.2020

 

 

Trwa miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do osobistej modlitwy w domach. Nabożeństwa  różańcowe odprawiamy: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla wszystkich codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

 

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest jako XX Dzień Papieski. Z tej okazji Ruch Światło-Życie zaprasza na papieskie kremówki, które nabyć możecie na placu przed kościołem. Kwestę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, w tym roku, można wesprzeć wrzucając ofiarę do oznaczonej skarbony z tyłu kościoła.

 

Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I-szej komunii odbędzie się  w poniedziałek, 12 października o godz. 19.45 w kościele.

 

We wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W trzynasty dzień miesiąca zapraszamy na różaniec fatimski po wieczornej Mszy św.

 

W czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

 

W piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

 

W sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

 

Chłopców, którzy chcą służyć Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci, zapraszamy na spotkania formacyjne w soboty od godz. 9.00 do salki ministranckiej pod kościołem.

 

Radio Studnia zaprasza do głośników w poniedziałek o 20.30 do modlitwy różańcowej, w czwartek, także o 20.30, na spotkanie z kolejnymi gośćmi. Obie audycje będą nadawane na żywo.

 

Rozpoczęły się spotkania przygotowujące młodzież klas VIII do bierzmowania. Kandydaci przychodzą na jedno spotkanie w tygodniu (poniedziałek lub środa) o godz. 19.00. Spotkania odbywają się w kościele z zachowaniem bezpiecznej odległości.

 

Msza św. dla dzieci i rodzin przygotowujących się do I-szej komunii św. zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 dla Szkoły przy ul. Malborskiej oraz o godz. 16.00 dla Szkoły przy ul. Czarnogórskiej.

 

Miłosierdziu Bożemu polećmy naszych zmarłych. W ostatnich dniach pożegnaliśmy śp. Janinę Dziedzic. Wieczny odpoczynek…

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII Niedziela Zwykła, 4.10.2020

 

 Październikowe nabożeństwa różańcowe odprawiamy: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla wszystkich codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

 

Dzisiaj jeszcze, wraz z Wspólnotą Żywego Różańca, zapraszamy na procesję do pięciu ołtarzy po dodatkowej Mszy św. o godz. 16.00.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy i męczennicy.

 

W środę wspomnienie Matki Boskiej Różańcowej.

 

W piątek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

 

Chłopców, którzy chcą służyć Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci, zapraszamy na spotkania formacyjne w soboty, 9.00-9.45 do salki ministranckiej pod kościołem.

 

Radio Studnia zaprasza do głośników w poniedziałek o 20:30 do modlitwy różańcowej, w czwartek, także o 20:30, na spotkanie z kolejnymi gośćmi. Obie audycje będą nadawane na żywo.

 

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy, zapowiadany w liście biskupów, XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”.

 

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje za wsparcie dożywiania dzieci w szkołach naszej parafii oraz pomoc najuboższym.

 

Spotkanie dla rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I-szej komunii odbędzie się  w poniedziałek 12 października o godz. 19.45 w kościele.

 

Przygotowanie do bierzmowania dla tegorocznych ósmoklasistów rozpocznie się od października w następujący sposób: Obowiązkowe cotygodniowe spotkania będą się odbywały w poniedziałki, 19.00-19.45 oraz w środy, 19.00-19.45 w kościele. Kandydaci wybierają dogodny dzień i przychodzą na jedno spotkanie na tydzień. Pierwsze spotkania w poniedziałek, 5.10. i środę, 7.10. 

 

Miłosierdziu Bożemu polećmy naszych zmarłych śp. Władysławę Kierys i Marię Kołodziej. Wieczny odpoczynek…

 

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI Niedziela Zwykła, 27.09.2020

 

Modlitwom parafian polecamy dzieci przystępujące po raz pierwszy do Komunii św. oraz ich rodziny.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika.

 

We wtorek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

 

W środę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora kościoła.

 

W październiku, miesiącu różańcowy, nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy o godz. 17.00 (dla dzieci) oraz po Mszy św. o godz. 18.00.

 

W czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania podczas wieczornej Mszy św. i nabożeństwa.

 

W piątek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych w domach z sakramentalną posługą. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi już od godz. 16.30.

 

Ruch Światło-Życia zaprasza dzieci od 9 lat i młodzież na rozpoczęcie roku oazowego w dniu 03.10 o godzinie 10.00. Spotkamy się na Mszy Świętej, po której odbędzie się poczęstunek i wspólne zabawy. Serdecznie zapraszamy!

 

Z wizytacją kanoniczną w naszym domu zakonnym gościć będziemy o. Prowincjała Krzysztofa Swóła CR. Msze św. i słowo wygłosi on podczas niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00.

 

Msza święta dla Wspólnoty Żywego Różańca i procesja różańcowa do pięciu ołtarzy w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Następnie zapraszamy na spotkanie do sali pod kościołem.

 

W pierwszą niedzielę miesiąca Parafialny Zespół Charytatywny poprosi nas o wsparcie dożywiania dzieci w szkołach naszej parafii.

 

Przygotowanie do bierzmowania dla tegorocznych ósmoklasistów rozpocznie się od października w następujący sposób: Obowiązkowe cotygodniowe spotkania będą się odbywały w poniedziałki, 19.00-19.45 oraz w środy , 19.00-19.45 w kościele. Kandydaci wybierają dogodny dzień i przychodzą na jedno spotkanie na tydzień. Pierwsze spotkania w poniedziałek, 5.10. i środę, 7.10. 

 

Chłopców, którzy chcą służyć Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci, zapraszamy od tego tygodnia na spotkania formacyjne w soboty, 9.00-9.45 do salki ministranckiej pod kościołem.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Małgorzata Pizło. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV Niedziela Zwykła, 20.09.2020

 

Dzisiejszą niedzielą kończymy cykl kazań katechetycznych o Eucharystii w roku liturgiczny pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”. Dziękuję
o. Maciejowi Gawlikowi CR za trud całodziennego kaznodziejstwa.

 

W poniedziałek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

 

W środę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

 

Zapraszamy chętnych do współtworzenia Radia Studnia, jak i czasopisma CREDO na spotkanie w środę, o godz. 19 w kancelarii.

 

Kolejna audycja Radia Studnia w czwartek o 20:30 dotyczyć będzie egzotycznej Japonii.

 

Uroczysta I-sza komunia dla dzieci z klas IV w grupach klasowych odbędzie się w sobotę 26 i w niedzielę 27 września. Parafian planujących udział w niedzielnej Mszy św. za prosimy o pozostawienie godz. 10.00, 11.30 i 13.00 dla dzieci i ich rodzin.

 

Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę. Przeznaczymy je na cele gospodarcze w parafii.

 

Przekazujemy informację z Zarządu Inwestycji Miejskich o pracach konserwacyjno modernizacyjnych na terenie dawnego obozu Płaszów. Zdjęcie krzyża do konserwacji nie jest aktem wandalizmu lecz działaniem zamierzonym. Krzyż powróci na swoje miejsce.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Grażynę Schaeffer, Jolantę Pasternak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV Niedziela Zwykła, 13.09.2020

 

 

Po wakacyjnej przerwie powróciliśmy do normalnego porządku w liturgii i funkcjonowaniu kancelarii.

 

Nabożeństwo z różańcem fatimskim w 13-sty dzień miesiąca, dzisiaj po  Mszy św. o godz. 18.00.

 

W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium w Mogile.

 

We wtorek we wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej parafialna uroczystość odpustowa. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie o. Maciej Sasiak CR, ekonom prowincjalny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

W środę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa.

 

W piątek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski.

 

Ofiary przyszłej niedzieli przeznaczymy na cele gospodarcze w parafii.

 

Z wyprzedzeniem zapowiadamy, że uroczysta I-sza komunia dla dzieci z klas IV w grupach klasowych odbędzie się w sobotę 26 i w niedzielę 27 września. Parafian planujących udział w niedzielnej Mszy św. za dwa tygodnie prosimy o pozostawienie godz. 10.00, 11.30 i 13.00 dla dzieci i ich rodzin.

 

Zapraszamy na audycje w parafialnym RadioStudnia.pl w czwartek o godz. 20:30.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Janinę Felecką. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

o.Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII Niedziela Zwykła, 06.09.2020

 

Po wakacyjnej przerwie powróciliśmy do normalnego porządku w liturgii i funkcjonowaniu kancelarii. W niedzielę do porządku powraca Msza św. o godz. 13.00 oraz Msza św. o godz. 11.30 dla przedszkolaków a także w tygodniu Msza św. o godz. 7.30.

 

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej s. Tomaszę CR, która podejmie posługę w zakrystii. Życzymy błogosławieństwa Bożego i życzliwości spotkanych ludzi.

 

Msza św. z modlitwą o błogosławieństwo na początek nowego roku szkolnego w dzisiejszą niedzielę o godz. 11.30. Podczas Mszy św. pobłogosławimy (pobłogosławiliśmy) przybory szkolne i plecaki pierwszoklasistów.

 

W kalendarzu tego tygodnia:

 

Od poniedziałku zapraszamy do modlitwy nowenną przygotowującą naszą wspólnotę do Odpustu Parafialnego Matki Boskiej Bolesnej. Modlimy się codziennie pół godziny  przed wieczorną Mszą św.

 

W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci, które nie przystąpiły w maju lub w indywidualnie do pierwszej komunii.

 

We wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

W sobotę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

 

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje za każdą złotówkę przeznaczoną podczas dzisiejszej kwesty na wsparcie dożywiania dzieci w szkołach naszej parafii.

 

Po przerwie wznawia działalność  RadioStudnia.pl. Zapraszamy na pierwszą audycję w czwartek o godz. 20:30. Najpierw porozmawiamy z naszym nowym wikariuszem w parafii, a potem pomodlimy się różańcem. Spotkanie dla tych, którzy chcą współtworzyć nasze radio we wtorek o godz. 19. Poszukujemy osób z dobrym głosem i ciekawymi pomysłami.

 

 Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej 13.09.2020 (odczytać zaproszenie).

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Jana Trzopek, Adama Płaszaj i Barbarę Marzec . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

o.Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII Niedziela Zwykła, 30.08.2020

 

Z pierwszym dniem września uczniowie wracają do szkół a my powracamy do normalnego porządku w liturgii i dyżurach kancelarii parafialnej. W niedzielę do porządku powraca Msza św. o godz. 13.00 oraz Msza św. o godz. 11.30 dla przedszkolaków a także w tygodniu Msza św. o godz. 7.30.

 

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. Szymona Zaniewskiego CR, nowego wikariusza i życzymy błogosławieństwa w podejmowaniu obowiązków szkolnych, duszpasterskich. Neoprezbiter Szymon odprawi(ł) Mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym dzisiaj o godz. 10.00.

 

Msza św. przy Kapliczce Matki Boskiej Częstochowskiej przy ul. Malborskiej zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 16.00. Zapraszamy wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Woli Duchackiej.

 

W czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo w intencji powołań po wieczornej Mszy św. Zapraszamy wraz ze Wspólnotą „Barka”.

 

W pierwszy piątek odwiedzimy chorych w domach. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Pierwszopiątkowe nabożeństwo po wieczornej Mszy św.

 

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo maryjne po porannej Mszy św. o godz. 6.30.

 

Msza św. z modlitwą o błogosławieństwo na początek nowego roku szkolnego w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Podczas Mszy św. pobłogosławimy przybory szkolne i plecaki pierwszoklasistów.

 

Parafialny Zespół Charytatywny poprosi nas w pierwszą niedzielę miesiąca o wsparcie dożywiania dzieci w szkołach naszej parafii.

Spotkanie dla rodziców dzieci, które nie przystąpiły w maju lub w indywidualnie do pierwszej komunii odbędzie się w poniedziałek 7 września o godz. 19.00.

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Małgorzatę Gołembiewską i Ewę Turzyńską Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

o. Bartłomiej Gzella CR

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXI Niedziela Zwykła, 23.08.2020

Przez cały sierpień zapraszamy do wspólnej modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach. Modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia i litanią do Przemienienia Pańskiego o godz. 17:30.

Po dwóch latach posługi w naszej wspólnocie parafialnej s. Aneta Iwanejko CR, zakrystianka, decyzją przełożonych, została posłana do Kęt. Dziękując za jej pracę odprawimy Mszę św. w Jej intencji w poniedziałek o godz. 18.00.

 

W poniedziałek święto św. Bartłomieja, apostoła. Do modlitwy w int. solenizanta o. Bartłomiej zapraszamy podczas Mszy św. o godz. 18.00.

W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza św. przy Kapliczce Matki Boskiej Częstochowskiej przy ul. Malborskiej zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

W czwartek wspomnienie św. Moniki.

W piątek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

W sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W wakacje kancelaria parafialna czynna w ograniczonym zakresie: we wtorki od 16.00 do 18.00 i w soboty od 8.00 do 10.00.
W pilnych sprawach codziennie po wieczornej Mszy św.

Spotkanie dla rodziców dzieci, które nie przystąpiły w maju do komunii odbędzie się w poniedziałek 7 września o godz. 19.00.

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Annę Gawrońską i Władysława Kuźmę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

o. Bartłomiej Gzella CR

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX Niedziela Zwykła, 16.08.2020

 

Przez cały sierpień zapraszamy do wspólnej modlitwy o trzeźwość
w naszych rodzinach Koronką do Bożego Miłosierdzia i litanią do Przemienienia Pańskiego o godz. 17:30. Zachęcamy również do podjęcia w tej intencji abstynencji od napojów alkoholowych przez cały sierpień i wpisanie się do Księgi Abstynencji wyłożonej pod obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Zgodnie z wytycznymi na czas epidemii zniesione zostały limity liczbowe uczestników liturgii. Nadal jedna prosimy o rozsądek
i zachowanie bezpiecznej odległości oraz zasłanianie twarzy.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

- poniedziałek święto św. Jacka, prezbitera i patrona archidiecezji krakowskiej.

- czwartek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

- piątek wspomnienie św. Piusa X, papieża.

- sobota wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna w ograniczonym zakresie we wtorki od 16.00 do 18.00 i w soboty od 8.00 do 10.00.
W pilnych sprawach codziennie po wieczornej Mszy św.

o. Bartłomiej Gzella CR

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX Niedziela Zwykła, 2.08.2020

 

Przez cały sierpień zapraszamy do wspólnej modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach Koronką do Bożego Miłosierdzia i litanią do Przemienienia Pańskiego o godz. 17:30. Zachęcamy również do podjęcia w tej intencji abstynencji od napojów alkoholowych przez cały sierpień i wpisanie się do Księgi Abstynencji wyłożonej pod obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Zgodnie z wytycznymi na czas epidemii zniesione zostały limity liczbowe uczestników liturgii. Nadal jedna prosimy o rozsądek i zachowanie bezpiecznej odległości oraz zasłanianie twarzy.

W poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

We wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy.

W czwartek święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

W piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera. W przeddzień 100 lecia „Cudu nad Wisłą” zapraszamy do modlitewnej adoracji w intencji Ojczyzny, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego.

W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna w ograniczonym zakresie we wtorki od 16.00 do 18.00 i w soboty od 8.00 do 10.00. W pilnych sprawach codziennie po wieczornej Mszy św.

Przewodniczący Episkopatu wezwał, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce w dzisiejszą niedzielę modlić się w intencji ofiar i poszkodowanych w wyniku wybuchu w Bejrucie.  Wsparcie finansowe dla ofiar tragedii można składać do skarbony z tyłu kościoła.

o. Bartłomiej Gzella CR

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 02.08.2020

 

1. Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich gości przebywających na urlopach i życzymy udanego wypoczynku. W lipcu i sierpniu zawieszamy niedzielną mszę św. o godz. 13.00 i w ciągu tygodnia o godz. 7.30. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki od 16.00 do 18.00 i w soboty od 8.00 do 10.00. W pilnych sprawach zapraszamy codziennie po wieczornej mszy św.

2. Przez cały sierpień zapraszamy do wspólnej modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach Koronką do Bożego Miłosierdzia i litanią do Przemienienia Pańskiego o godz. 17:30. Zachęcamy również do podjęcia w tej intencji abstynencji od napojów alkoholowych przez cały sierpień i wpisanie się do Księgi Abstynencji wyłożonej pod obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Zgodnie z wytycznymi na czas epidemii zniesione zostały limity liczbowe uczestników liturgii. Nadal jedna prosimy o rozsądek i zachowanie bezpiecznej odległości oraz zasłanianie twarzy.

4. Grupa Anonimowych Narkomanów „Czarna Offca” zaprasza na swoje spotkania. Mityngi odbywają się w niedzielę w godzinach od 11:00 do 13:00 w podziemiach domu katechetycznego. Mityngi mają charakter otwarty, każdy może na nie przyjść.

5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą o powołania po wieczornej mszy św.

6. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:30. Po wieczornej mszy św. nabożeństwo do NSPJ.  

7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

 - We wtorek 04 sierpnia wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.

 - W czwartek 06 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego.

 - W sobotę 08 sierpnia wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

8. Dziękujemy za wsparcie utrzymania kościoła parafialnego przekazywane na parafialne konto, na tacę lub do skarbony z tyłu kościoła.

 

Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 26.07.2020

 

1. Zgodnie z wytycznymi na czas epidemii zniesione zostały limity liczbowe uczestników liturgii. Nadal jedna prosimy o rozsądek i zachowanie bezpiecznej odległości oraz zasłanianie twarzy.

2. Koronkę do Krwi Chrystusa odmawiamy do końca lipca przed mszą św. o godz. 18.00.

3. W lipcu i sierpniu zawieszamy niedzielną mszę św. o godz. 13.00 i w ciągu tygodnia o godz. 7.30. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki od 16.00 do 18.00 i w soboty od 8.00 do 10.00. W pilnych sprawach zapraszamy codziennie po wieczornej mszy św.

4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

 - W środę 29 lipca wspomnienie św. Marty.

 - W piątek 31 lipca wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

 - W sobotę 01 sierpnia wspomnienie św. Alfonsa Liguori.

5. Przez cały sierpień zapraszamy do wspólnej modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach Koronką do Bożego Miłosierdzia i litanią do Przemienienia Pańskiego o godz. 17:30. Zachęcamy również do podjęcia w tej intencji abstynencji od napojów alkoholowych przez cały sierpień i wpisanie się do Księgi Abstynencji wyłożonej pod obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W pierwszą niedzielę sierpnia Zespół Charytatywny poprosi Was o wsparcie w sprawie pomocy najuboższym parafianom.

7. Dziękujemy za wsparcie utrzymania kościoła parafialnego przekazywane na parafialne konto, na tacę lub do skarbony z tyłu kościoła.

8. W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Mirona Cyrana, Piotra Rebes, Romana Ślęzaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…       

 

Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 19.07.20201. Zgodnie z wytycznymi na czas epidemii zniesione zostały limity liczbowe uczestników liturgii. Nadal jedna prosimy o rozsądek i zachowanie bezpiecznej odległości oraz zasłanianie twarzy.

2. Koronkę do Krwi Chrystusa odmawiamy w lipcu przed mszą św. o godz. 18.00.

3. W lipcu i sierpniu zawieszamy niedzielną mszę św. o godz. 13.00 i w ciągu tygodnia o godz. 7.30. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki od 16.00 do 18.00 i w soboty od 8.00 do 10.00. W pilnych sprawach zapraszamy codziennie po wieczornej mszy św.

4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

- W środę 22 lipca święto św. Marii Magdaleny.

- W czwartek 23 lipca święto św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy.

- W piątek 24 lipca wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

- W sobotę 25 lipca święto św. Jakuba Apostoła.

5. W niedzielę 26 lipca z okazji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej mszy św. będziemy święcić samochody na parkingach przy kościele.

6. Radio Studnia.pl zaprasza swoich słuchaczy na audycje na żywo we wtorki o godz. 20.00.

7. Dziękujemy za wszelkie wsparcie utrzymania kościoła parafialnego przekazywane na parafialne konto, na tacę lub do skarbony z tyłu kościoła.

8. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z której przychód firma od lat współpracująca z naszym dekanatem przeznacza na pomoc Polskim Misjonarzom w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii, odbędzie się w środę 22 lipca do godz. 14.00 na parkingu za kościołem.

9. Wszystkim gościom i parafianom przebywającym na urlopach życzymy udanego wypoczynku.o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV Niedziela Zwykła, 12.07.2020

Zgodnie z wytycznymi na czas epidemii zniesione zostały limity liczbowe uczestników liturgii. Nadal jedna prosimy o rozsądek i zachowanie bezpiecznej odległości oraz zasłanianie twarzy.

Przypominamy, że spowiedź możliwa jest na początku każdej Mszy św. w Kaplicy Chrystusa Króla.

Koronkę do Krwi Chrystusa odmawiamy w lipcu przed Mszą św. o godz. 18.00.

W wakacyjnym czasie zawieszamy niedzielną Mszę św. o godz. 13.00 i w ciągu tygodnia o godz. 7.30. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna w ograniczonym zakresie we wtorki od 16.00 do 18.00 i w soboty od 8.00 do 10.00. W pilnych sprawach codziennie po wieczornej Mszy św.

W poniedziałek wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Z racji dnia fatimskiego różaniec po Mszy św. wieczornej.

W środę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Boskiej Szkaplerznej).

W sobotę święto św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

Radio Studnia.pl zaprasza swoich słuchaczy na audycje na żywo we wtorek o godz. 20.00.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie utrzymania kościoła parafialnego przekazywane na parafialne konto, na tacę lub do skarbony z tyłu kościoła.

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z której przychód firma od lat współpracująca z naszym dekanatem przeznacza na pomoc Polskim Misjonarzom w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii, odbędzie się 22 lipca do godz. 14.00 na parkingu za kościołem.

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Barbarę Czopek, Czesława Pazera i Danutę Sałek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…       

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII Niedziela Zwykła, 28.06.2020

Zgodnie z wytycznymi na czas epidemii zniesione zostały limity liczbowe uczestników liturgii. Nadal jedna prosimy o rozsądek i zachowanie bezpiecznej odległości oraz zasłanianie twarzy.

Przypominamy, że spowiedź możliwa jest na początku każdej Mszy św. w Kaplicy Chrystusa Króla.

W poniedziałek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

Koronkę do Krwi Chrystusa odmawiać będziemy w lipcu przed Mszą św. o godz 18.00.

Do modlitwy o powołania zakonne i kapłańskie zapraszamy w pierwszy czwartek miesiąca lipca po Mszy św. o godz. 18.00.

W piątek święto św. Tomasza Apostoła. Pierwszopiątkowe nabożeństwo po wieczornej Mszy św. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30

W sobotę rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Pierwszosobotnie nabożeństwo po Mszy św. o godz 6.30.

W sobotę 4 lipca w kościele seminaryjnym dk. Szymon Zaniewski CR przyjmie święcenia kapłańskie. Proszę o modlitwę w jego intencji. Od września rozpocznie pracę w naszej parafii jako wikariusz.

Radio Studnia.pl zaprasza swoich słuchaczy na audycje na żywo we wtorek na godz. 20.00 i w czwartek na godz. 20:20.

W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna w ograniczonym zakresie we wtorki od 16.00 do 18.00 i w soboty od 8.00 do 10.00. W pilnych sprawach codziennie po wieczornej Mszy św.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie utrzymania kościoła parafialnego przekazywane na parafialne konto, na tacę lub do skarbony z tyłu kościoła.

W przyszłą niedzielę Abp. Marek Jędraszewski zarządził zbiórkę na poszkodowanych w wyniku podtopień i zalań spowodowanych ostatnimi deszczami. Ofiary można będzie składać do oznakowanej skarbony z tyłu kościoła.

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Wandę Sękała, Józefa Siwika oraz Andrzeja Des, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…       

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII Niedziela Zwykła, 21.06.2020

 

Zgodnie z nowymi wytycznymi na czas epidemii zniesione zostały limity liczbowe uczestników liturgii. Nadal jedna prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości oraz zasłanianie ust i nosa.

Przypominamy, że spowiedź możliwa jest na początku każdej Mszy św. w Kaplicy Chrystusa Króla.

Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św.

W środę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Radio Studnia.pl zaprasza swoich słuchaczy na audycje na żywo we wtorek na godz. 20.00 i w czwartek na godz. 20:20.

Duszpasterstwo dla osób 40+ spotyka się wraz z o. Maciejem w niedzielę 28.06. o godz. 15.00 w Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej w dolnym kościele na Mszy św. , a potem na rozważaniu Słowa Bożego.

Kontakt z księdzem dyżurującym w godzinach pracy kancelarii pod numerem tel. 514 258 760.

W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna w ograniczonym zakresie we wtorki od 16.00 do 18.00 i w soboty od 8.00 do 10.00. W pilnych sprawach codziennie po wieczornej Mszy św.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie utrzymania kościoła parafialnego przekazywane na parafialne konto, na tacę lub do skarbony z tyłu kościoła.

Zmarł Pan Józef Siwik (l.98) wieloletni kościelny współpracownik i zakrystianin. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 23 czerwca. Msza św. w naszym kościele o godz. 9.30. Pochówek na Cmentarzu Podgórskim o 10.30. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…        

                                                 

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI Niedziela Zwykła, 14.06.2020

 

Trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. wychodzimy z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

Zgodnie z nowymi wytycznymi na czas epidemii zniesione zostały limity liczbowe uczestników liturgii. Nadal jedna prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości oraz zasłanianie ust i nosa.

Przypominamy, że spowiedź możliwa jest na początku każdej Mszy św. w Kaplicy Chrystusa Króla.

Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św.

W środę wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego. U Sióstr Albertynek w Przytulisku dzień świąteczny.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Kontakt z księdzem dyżurującym w godzinach pracy kancelarii pod numerem tel. 514 258 760.

Dziękujemy za wszelkie wspa rcie utrzymania kościoła parafialnego przekazywane na parafialne konto, na tacę lub do skarbony z tyłu kościoła.

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Lecha Janickiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…        

                                                 

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 07.06.2020

 

Dzisiaj przypada wspomnienie bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbiterów i męczenników franciszkańskich z Peru.

Zgodnie z nowymi wytycznymi na czas epidemii zniesione zostały limity liczbowe uczestników liturgii. Nadal jedna prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości oraz zasłanianie ust i nosa.

Przypominamy, że spowiedź możliwa jest na początku każdej Mszy św. w Kaplicy Chrystusa Króla. Oczywiście z zachowaniem środków ostrożności.

Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św.

W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w Centralnej Procesji Bożego Ciała z Wawelu na Rynek Główny. Początek o godz. 9.00 na Wzgórzu Wawelskim.

Msze św. w Boże Ciało w naszej parafii według porządku niedzielnego z wyjątkiem odwołanej Mszy o godz. 18.00. Procesja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 16.00 i będzie miała w tym roku ograniczony charakter. Przejdziemy do czterech ołtarzy zachowując społeczny dystans 2 metrów oraz zasłanianie ust i nosa. Mając na względzie dobro zdrowia parafian procesja przejdzie w najbliższej okolicy kościoła oraz ulicami Poprzeczną i Szkolną. Pozostawiając do minimum splendor i procesyjne ozdoby skupimy się na „Wielkiej Tajemnicy Wiary” jaką jest obecność Chrystusa w konsekrowanym chlebie. Dziękuję za zrozumienie wyjątkowej sytuacji tegorocznych uroczystości.

W oktawie Uroczystości Bożego Ciała procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

W piątek wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika oraz towarzyszy.

W sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W sobotę trzynasty dzień miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy św.

Przez cały tydzień Mszę świętą o godz. 18.00 będziemy transmitować w mediach parafialny (www.radiostudnia.pl, youtube). W niedzielę transmisja wszystkich Mszy św.

Radiostudnia.pl zaprasza wszystkich chętnych we wtorek, czwartek i sobotę o 20:30 na modlitwę różańcową i Kompletę na zakończenie dnia. Serdecznie dziękujemy parafianom, którzy wzięli udział w czytaniu Ewangelii wg św. Mateusza. W całość nagrania można się wsłuchać na naszym kanale parafialnym na You Tube.

Kontakt z księdzem dyżurującym w godzinach pracy kancelarii pod numerem tel. 514 258 760.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie utrzymania kościoła parafialnego przekazywane na parafialne konto, na tacę lub do skarbony z tyłu kościoła.

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Lucynę Krzepowską, Stanisława Ziętarę, Genowefę Ziętara oraz Stanisława Pytka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                                         

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 31.05.2020

 

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres wielkanocny.

Zgodnie z nowymi wytycznymi na czas epidemii zniesione zostały limity liczbowe uczestników liturgii. Nadal jedna prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości oraz zasłanianie ust i nosa.

Przypominamy, że spowiedź możliwa jest na początku każdej Mszy św. w Kaplicy Chrystusa Króla. Oczywiście z zachowaniem środków ostrożności.

Rozpoczynamy miesiąc nabożeństw czerwcowych z Litanią do Seca Pana Jezusa. Odprawiać je będziemy po wieczornej Mszy św.

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

W środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo po wieczornej Mszy św.

Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych w domach w godzinach przedpołudniowych. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.

Pierwszosobotnie nabożeństwo po porannej Mszy św. o godz. 6.30.

Przez cały tydzień Mszę świętą o godz. 18.00 będziemy transmitować w mediach parafialny (www.radiostudnia.pl, youtube). W niedzielę transmisja wszystkich Mszy św.

Radiostudnia.pl zaprasza wszystkich chętnych we wtorek, czwartek i sobotę o 20:30 na modlitwę różańcową i Kompletę na zakończenie dnia. Serdecznie dziękujemy parafianom, którzy wzięli udział w czytaniu Ewangelii wg św. Mateusza. W całość nagrania można się wsłuchać nanaszym kanale parafialnym na You Tube.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej dysponuje bezpłatną żywnością z Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Aby skorzystać z tej formy pomocy, osoba potrzebująca musi udać się do Ośrodka Pomocy Społecznej po stosowne skierowanie.

Kontakt z księdzem dyżurującym w godzinach pracy kancelarii pod numerem tel. 514 258 760.

Decyzją Zarządu Prowincji o. wikariusz Sebastian Habowski CR został mianowany proboszczem w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej. Gratulujemy i modlimy się o siłę w podjęciu nowych zadań. Do modlitwy podczas dziękczynnej Mszy św. w int. o. Sebastiana zapraszam w Boże Ciało, 11 czerwca, o godz. 10.00.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie utrzymania kościoła parafialnego przekazywane na parafialne konto, na tacę lub do skarbony z tyłu kościoła.

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Eugeniusza Wałach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…                                                 

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 24.05.2020

 

Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Do końca maja nabożeństwa maryjne odprawiamy po wieczornej Mszy św. Apel maryjny we wtorki i czwartki w kościele po zakończeniu adoracji. Apel przy naszych kapliczkach, w środę przy ul. Malborskiej, w piątek na osiedlu przy ul. Czarnogórskiej o godz. 20.30. Podczas apelu zachowujemy zasadę maksymalnie 50 osób na świeżym powietrzu z utrzymanie dystansu i masek. 

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

We poniedziałek św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła.

We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

W środę wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa.

W piątek wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy i męczennicy.

W sobotę wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męcznnika.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

„Święta Marta” zaprasza na spotkanie w środę od godz. 18.00. Tym razem w formie wirtualnej (webinar) na temat "Równi, ale różni. Kilka refleksji o wychowaniu chłopców i dziewcząt." Spotkanie poprowadzi Pani Maria Kowalska-żona, mama 4 dzieci, przez całe życie zawodowe związana z edukacją na różnych poziomach, współzałożycielka szkół i przedszkola Fundacji Sternik, a obecnie pełniąca funkcję dyrektorki Szkoły dla Dziewcząt Źródło. Więcej szczegółów i sposób udziału w spotkaniu znajdziecie na plakatach.

Przypominamy, że spowiedź możliwa jest na początku każdej Mszy św. w Kaplicy Chrystusa Króla. Oczywiście z zachowaniem środków ostrożności.

Przez cały tydzień Mszę świętą o godz. 18.00 będziemy transmitować w mediach parafialny (www.radiostudnia.pl, youtube). W niedzielę transmisja wszystkich Mszy św.

Radio Studnia.pl zaprasza wszystkich parafian w tym tygodniu na modlitwę różańcową i kompletę we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 20:20.

Kontakt z dyżurującym księdzem w godzinach pracy kancelarii pod numerem
 tel. 514 258 760.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie utrzymania kościoła parafialnego przekazywane na parafialne konto, na tacę lub do skarbony z tyłu kościoła.

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Anielę Duchniak i Teresę Bolak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz