OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Zwykła, 17.02.2019

 

Dzisiaj z racji 183 rocznicy powstania Zgromadzenia Zmartwychwstańców gościmy o. Jana Kantego Kaczmarka CR, mistrza nowicjatu, któremu dziękuję za wygłoszoną homilię i wspólną modlitwę.

We wtorek wspólnoty modlitewne zapraszają do modlitwy w intencji Ojczyzny w Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej.

„Święta Marta” zaprasza na spotkanie dla pań w czwartek 21 lutego na godz. 18.00 do Domu Katechetycznego. Temat i szczegóły znajdziecie na plakacie przed kościołem.

W piątek święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

W sobotę wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

Wszystkich chcących włączyć się w śpiew scholi podczas liturgii Wielkiego Piątku oraz Uroczystości Odpustowej zapraszamy do kontaktu z Panem Michałem, organistą.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej niedzieli, które przeznaczymy na cele gospodarcze w parafii.

Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w poniedziałek 25 lutego o godz. 19.00 w kościele.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr. 90 z ul. Czarnogórskiej zaprasza na dzień otwarty we wtorek 26 lutego od godz. 17.00.

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Andrzeja Bujnik, Mariana Strumińskiego, Tadeusza Skoczylas. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…    

o.Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Zwykła, 10.02.2019

 

W poniedziałek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes (XXVII Światowy Dzień Chorego). Po Mszy św. wieczornej zapraszamy do modlitwy Nowenną do o. Pawła Smolikowskiego CR.

We wtorek wspólnoty modlitewne zapraszają we wtorek do modlitwy w intencji Ojczyzny w Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej.

Spotkanie dla młodzieży z klas VII w ramach przygotowania do bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w Sali pod kościołem.

Wszystkich chcących włączyć się do śpiewu podczas liturgii Wielkiego Piątku oraz Uroczystości Odpustowej zapraszamy na spotkanie organizacyjne scholi we wtorek 12.02 o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.). Spotkanie odbędzie się w Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej.

W środę trzynasty dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy św.  

W środę o. Grzegorz Wiśniewski CR przeżywa dzień swoich imienin. Do modlitwy w intencji Przełożonego naszego Domu Zakonnego zapraszam podczas Mszy św. o godz. 18.00.

W czwartek święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.

Msza św. z namaszczeniem chorych z okazji „Dnia chorych” odprawiona zostanie w sobotę 16 lutego o godz. 10.00. Parafialny Zespół Charytatywny zaprasza po Mszy św., tradycyjnie, na poczęstunek do Sali pod kościołem.

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w przyszłą niedzielę, trzecią w miesiącu, o godz. 19.30. Wspólnota „Galilea” zaprasza do uwielbienia już od godz. 19.00.

Ofiary przyszłej niedzieli przeznaczymy na cele gospodarcze w parafi.

Jest już najnowszy numer miesięcznika „CREDO” a w nim kilka myśli o. Michała, misjonarza z Bułgarii, relacja z ministranckiej wyprawy w góry. Zachęcam do czytania.

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Bogumiła Malskiego, Czesławę Siemińską, Irenę Piechowicz.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…        

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Zwykła, 3.02.2019

 

Dzisiaj jeszcze, po Mszy św. o godz. 11.30, zapraszamy na przedstawienie świąteczne w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Elektrycznych z grupy teatralnej „Rezistors”.

Msza św. dla rodzin z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej komunii odprawiona zostanie w dzisiejszą niedzielę o godz. 16.00.

„Na obraz i podobieństwo Boże stworzony! – Sztuka sakralna objawieniem niewidzialnego” to temat pierwszego z cyklu spotkań z o. Lucjanem Bartkowiakiem CR. Pamiętamy go z wielkopostnych rekolekcji podczas których zapalał nas do historii sztuki oraz mozaiki w liturgii. Na spotkanie zapraszamy w poniedziałek, 4 lutego do Sali pod kościołem o godz. 18.45. (po Mszy św. wieczornej)

We wtorek wspomnienie św. Agaty , dziewicy i męczennicy.

Wspólnoty modlitewne zapraszają we wtorek do modlitwy w intencji Ojczyzny w Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej.

W środę wspomnienie św. męczenników  Pawła Miki i Towarzyszy.

W pierwszy czwartek miesiąca wspólnota „Barka” zaprasza do modlitwy w intencji powołań podczas Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwa pierwszoczwartkowego.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w porządkowanie kościoła z świątecznego wystroju.

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje dzisiaj za wsparcie dożywiania dzieci w szkołach naszej parafii i pomoc najuboższym. Bóg zapłać.

Wraz z Siostrami Albertynkami zapraszamy seniorów i osoby niepełnosprawne i wszystkich młodych duchem, na organizowany dnia 9 lutego (sobota), w podziemiach naszego kościoła, Bal Karnawałowy. Początek zabawy o godz. 14.00.

Msza św. z namaszczeniem chorych z okazji „Dnia chorych” planowana jest na sobotę 16 lutego na godz. 10.00.

Jest już najnowszy numer miesięcznika „CREDO” a w nim kilka myśli o. Michała, misjonarza z Bułgarii, relacja z ministranckiej wyprawy w góry. Zachęcam do czytania.

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp.  Stefana Wronę, Adama Kotyrba oraz Weronikę Ożarko.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…            

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Zwykła, 27.01.2019

 

Gościmy dzisiaj wśród nas Ojca Michała Szlachciaka CR, misjonarza z Bułgarii, który dziali się radościami i trudami pracy w tym kraju.

Od tego tygodnia powraca dyżur w kancelarii w pełnym wymiarze godzin.

W poniedziałek wspomnienie św. Tomasz z Akwiny, prezbitera i doktora Kościoła.

Wspólnoty modlitewne zapraszają we wtorek do modlitwy w intencji Ojczyzny w Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej.

Spotkanie dla klas VI w przygotowaniu do bierzmowania w środę, 30 stycznia, o godz. 19.00 w sali pod kościołem.

W czwartek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

„Św. Marta” zaprasza na spotkanie dla kobiet wyjątkowo w ostatni czwartek stycznia (zwykle spotkania odbywają się w III czwartek) 31.01 o godz. 18.00. Szczegóły znajdziecie na plakatach.

W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych w domach z posługą duszpasterską. Spowiedź piewszopiątkowa od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00. Nabożeństwo z litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00.

W sobotę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Jest to dzień przeżywany jako XXIII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

Pierwszosobotnie nabożeństwo po porannej Mszy św. o godz. 6.30.

Mężczyzn gotowych do pomocy w uporządkowaniu kościoła z choinek i dekoracji świątecznych zapraszam do pomocy w sobotę na godz. 10.00.

Parafialny Zespół Charytatywny poprosi nas w przyszłą niedzielę, pierwszą w miesiącu, o wsparcie dożywiania dzieci w szkołach naszej parafii i pomoc najuboższym.

Wraz z Siostrami Albertynkami zapraszamy seniorów i osoby niepełnosprawne i wszystkich młodych duchem, na organizowany dnia 9 lutego (sobota), w podziemiach naszego kościoła, Bal Karnawałowy. Początek zabawy o godz. 14.00.

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp.: Helenę Obertan, Szymona Kuć, Annę Matusik, Jerzego Wachowskiego.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…            

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Zwykła, 20.01.2019

 

Dzisiaj jeszcze Msza święta z modlitwą o uzdrowienie, jak zwykle w trzecią niedzielę miesiąca, rozpoczniemy uwielbieniem o godz. 19.00. Zaprasza Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”.

Wszystkiego co dobre życzymy o. Sebastianowi Habowskiemu CR - wikariuszowi, który dzisiaj obchodzi swoje imieniny.

W poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Nasi ministranci wraz z o. Sebastianem wyruszą w poniedziałek na zimowisko do Zakopanego. Życzymy im udanych ferii.

Wspólnoty modlitewne zapraszają we wtorek do modlitwy w intencji Ojczyzny w Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej.

W czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

W sobotę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, które przeznaczymy na cele gospodarcze w parafii.

„Św. Marta” zaprasza na spotkanie dla kobiet wyjątkowo w ostatni czwartek stycznia (zwykle spotkania odbywają się w III czwartek) 31.01 o godz. 18.00. Szczegóły znajdziecie na plakatach.

Zakończyliśmy kolędę „od drzwi do drzwi” w części parafii. W najbliższych dniach odwiedzimy parafian, którzy zaprosili nas do swoich domów w ramach „kolędy na zaproszenia”. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich mieszkań i domów na kolędowe błogosławieństwo.

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp.: Danutę Śmiechowską, Kazimierza Majchrzyk, Mirosława Bednarz, Janinę Hymczak, Wandę Wesely.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                    

 

 o. Bartłomiej Gzella CR

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Chrztu Pańskiego, 13.01.2019

 

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjny śpiew kolęd i świąteczny wystrój towarzyszyć nam będzie do 2 lutego.

Gościmy w naszej parafii o. Stanisława Szklarczyka CR, który w tę niedzielę powołaniową uwrażliwia nas na wezwanie Boże do służby w Kościele.

Dzisiaj nabożeństwo fatimskie w trzynasty dzień miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00.

Wspólnoty modlitewne zapraszają we wtorek do modlitwy w intencji Ojczyzny.

W czwartek wspomnienie św. Antoniego, opata.

W piątek rozpoczyna się w Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości”. Program krakowskich obchodów znajdziecie w Kubku Żywej Wody.

W sobotę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

Do modlitwy w intencji solenizanta o. Sebastiana Chabowskiego zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

Msza święta z modlitwą o uzdrowienie w trzecią niedzielę miesiąca, 20 stycznia. Rozpoczniemy uwielbieniem o godz. 19.00.

Ofiary przyszłej niedzieli przeznaczymy na cele gospodarcze.

Plan kolędy na najbliższy tydzień:

14.01 poniedziałek—Pszenna 3,5,7 i domki

15.01 wtorek —Ondraszka, Karpińskiego, Łapanowska, Lirników

16.01 środa —Białoruska 17,19

17.01 czwartek—Białoruska 57,59,61,63,65, Heila 18,20

18.01 piątek —Heila 14,16,22

19.01 sobota —Heila 9,10,12

 

Woda święcona do zabrania z przedsionka kościoła. Przygotowując się do kolędy nie zapomnijmy o krzyżu, Biblii oraz świecach i kropidle. W czasie kolędowym kancelaria czynna tylko w godzinach przedpołudniowych.

Ministranci dziękują za wsparcie akcji „kadzidło i kreda”, która pozwoliła zebrać im 2420 zł na obóz zimowy.

Posłuchajmy sprawozdania za rok pracy Parafialnego Zespołu Charytatywnego.

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp.: Tadeusza  Zielińskiego, Bolesława Knap. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                       

o. Bartłomiej Gzella CR

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Świętej Rodziny, 30.12.2018

 

Kończy się rok kalendarzowy 2018. Jutro wspomnienie św. Sylwestra. Mszę św. za zmarłych w 2018 roku parafian odprawimy o godz. 16.00. Zapraszamy do modlitwy rodziny przeżywające żałobę. Msza na zakończenie roku z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym zostanie odprawiona o godz. 18.00.

W pierwszy dzień roku 2019 Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. według niedzielnego porządku z wyjątkiem odwołanej Mszy o godz. 7.00. Ofiary składane tego dnia przeznaczone są na Centrum św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Kancelaria nieczynna.

W środę wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

W pierwszy czwartek miesiąca wspólnota „Barka” zaprasza do modlitwy w intencji powołań podczas Mszy św. i nabożeństwa o godz. 18.00.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.30.

Nabożeństwo pierwszosobotnie po porannej Mszy św. o godz. 6.30.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana też Świętem Trzech Króli. Ofiary za kadzidło i kredę, które rozprowadzają ministranci, jak i kolędowa kwesta ministrancka, wesprą organizację zimowego wyjazdu dzieci i młodzieży.

W przyszłą niedzielę zapraszam na Jasełka w wykonaniu dzieci ze szkoły przy ul. Czarnogórskiej po Mszy św. o godz. 11.30.

Spotkanie opłatkowe dla wspólnot modlitewnych i Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia, po dodatkowej Mszy św. o godz. 16.00.

Plan kolędy na najbliższe dni:

2.01 środa —Gromady Grudziąż 21,19, Poturalskiego, Marcowa, Na łuku

3.01 czwartek —Gromady Grudziąż 17,23, Ossowskiego

4.01 piątek —Gromady Grudziąż 15 i domki, Trybuny Ludów 48

5.01 sobota -Trybuny Ludów42,44,46

 

Woda święcona znajduje się w przedsionku kościoła. Przygotowując się do kolędy nie zapomnijmy o krzyżu, Biblii oraz świecach i kropidle. Na czas kolędy kancelaria czynna tylko w godzinach przedpołudniowych i w pilnych sprawach po wieczornej Mszy św.

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej Parafii śp. Wacława Bukowskiego, Józefę Zając, Józefa Chybińskiego, Franciszkę Osadczuk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz