Transmisje Mszy Świętej:
   - niedziele i święta: 
               10:00  19:30
   - dzień powszedni: 
               18:00
 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Miłosierdzia, 11.04.2021

 

Nasze rodziny i naszą parafię powierzamy Bożemu Miłosierdziu w tym niełatwym czasie epidemii i prosimy o jej jak najszybsze zakończenie a dla zmarłych o dar nieba.

 

Pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia” rozpoczynamy 77. Tydzień Miłosierdzia.

 

We wtorek 13-sty dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy św.

 

Przypominamy o transmisjach Mszy św. z naszego kościoła na kanale Youtube i na radiostudnia.pl. Transmitujemy wszystkie Msze niedzielne oraz w tygodniu Mszę św. o godz. 18.00.

 

Kontakt z dyżurującym księdzem w godzinach pracy kancelarii możliwy jest pod numerem 514 258 760.

 

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje za każdą złotówkę przekazaną do skarbony z tyłu kościoła. Ofiary przeznaczymy na zakup lekarstw i doraźną pomoc potrzebującym.

 

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania prosimy o kontakt z o. Szymonem. Szczegóły znajdziecie na stronie parafii w zakładce www.wola.xcr/sakramenty/bierzmowanie. Ponad 70 proc. Zgłosiło swoją gotowość  

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Emilię Solarską i Czesławę Barbarę Grabowską. Wieczny odpoczynek…

 

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Palmowa, 28.03.2021

 

 

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy św.  

 

Spowiedź przedświąteczna możliwa jest od poniedziałku do środy na początku Mszy św. o godz. 6.30, 7.30 i 18.00. Dyżur wieczorny potrwa do godz. 19.30. W Wielki Czwartek spowiedź od godz. 7.00 do 10.00 i 15.00 do 17.30, w Wielki Piątek od 7.00 do 10.00 i od 15.00 do 17.30. W Wielką Sobotę od 7.00 do 17.00.

 

Chorych w domach odwiedzimy w najbliższy poniedziałek. Można jeszcze zgłaszać potrzebę odwiedzin chorych.

 

Ofiary składane podczas dzisiejszych Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja do godz. 22.00.

 

Ciemna Jutrznia w Wielki Piątek o godz. 8.00. Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 23.00.

 

Ciemna Jutrznia w Wielką Sobotę o godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 9.00 do 17.00 na placu za kościołem. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Poświęcenie ognia na placu za kościołem. Przynieśmy ze sobą świece. Liturgię Wigilii Paschalnej zakończymy procesją rezurekcyjną.

 

Transmisja z kościoła we wszystkie dni Triduum Paschalnego będzie wyświetlana na ekranie przed kościołem.

 

Kancelaria w Wielki Czwartek i Sobotę nieczynna.

 

Niedziela Zmartwychwstania jest w naszej parafii świętowana jako uroczystość odpustowa. Pierwsza Msza św. z porządku niedzielnego o godz. 8.30. Wcześniej w domach spożyjemy wielkanocne śniadanie. Główną, odpustową Mszę św. odprawimy o godz. 10.00 a przewodniczyć jej będzie o. Prowincjał Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców Krzysztof Swół CR. Nie planujemy procesji po Mszy św.

 

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje wszystkim, którzy wsparli w geście jałmużny akcję „Kosz Pokutny”. W tym tygodniu przedświąteczna pomoc trafi do adresatów.

 

Palemki i słodkie baranki Caritas znajdziecie na stoliku przed kościołem. Bóg zapłać za ofiary.

 

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania prosimy o kontakt z o. Szymonem. Szczegóły znajdziecie na stronie parafii w zakładce www.wola.xcr/sakramenty/bierzmowanie

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Bronisława Marzec. Wieczny odpoczynek…

 

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkiego Postu, 21.03.2021

 

 

Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Prowadzi je dla nas o. Robert Rapińczuk CR. Nauki głoszone są podczas wszystkich niedzielnych Mszy św. oraz od poniedziałku do środy o godz. 6.30, 10.00, 18.00 oraz o 19.30 sama nauka. Dzień spowiedzi rekolekcyjnej planujemy na wtorek.

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 oraz dla dzieci o godz. 17.00 i dla młodych o godz. 19.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

 

W okresie Wielkiego Postu stawiamy parafialny „kosz pokutny”. Wierzymy, że jak co roku wypełnicie go dobrami – żywnością, środkami utrzymania czystości, czy też ofiarą na zakup leków. Wasze dary przekażemy osobom potrzebującym z naszej parafii jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.

 

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania prosimy o kontakt z o. Szymonem. Szczegóły znajdziecie na stronie parafii w zakładce www.wola.xcr/sakramenty/bierzmowanie

 

W czwartek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00, podczas której podejmiemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

 

Do modlitwy w intencji s. Samueli Przygody CR, katechetki i przełożonej w dniu imienin zapraszam w czwartek 25 marca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

 

Na poniedziałek, 29 marca, planujemy przedświąteczne odwiedziny chorych w domach. Osoby nieobjęte regularnymi odwiedzinami, prosimy zgłaszać w zakrystii lub u duszpasterzy.

 

Jak zapowiadaliśmy poprzedniej niedzieli: gościmy dziś w parafii wolontariuszy Fundacji Bezcenni, która ratuje dzieci przed aborcją oraz wspiera kobiety w godnym przeżywaniu macierzyństwa. Rozprowadzają przed kościołem dziesiątki różańca wykonanie przez ich Podopieczną oraz ulotki zachęcające do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – modlitwy w obronie życia nienarodzonego dziecka. Dobrowolna ofiara do puszek będzie wsparciem działalności Fundacji i zostanie przekazana na zakup wyprawek do porodu, pieluch, mleka i środków kosmetycznych dla Maluszków. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Aleksandrę Walczewską, Jadwigę Mróz, Macieja Kurdziel oraz Aleksandrę Kot. Wieczny odpoczynek…

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkiego Postu, 14.03.2021

 

Niedziela Laetare przybliża nas do radości świąt wielkanocnych.

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 oraz dla dzieci o godz. 17.00 i dla młodych, przygotowana w tym tygodniu przez scholę wielogłosową, o godz. 19.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

 

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, poprowadzi je dla nas o. Robert Rapińczuk CR. Nauki podczas wszystkich niedzielnych Mszy św. oraz od poniedziałku do środy o godz. 6.30, 10.00, 18.00 i 19.30 sama nauka. Dzień spowiedzi rekolekcyjnej planujemy na wtorek.

 

W piątek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia zostanie ustanowione w naszym dekanacie Sanktuarium Św. Józef na Rynku Podgórskim.

 

W okresie Wielkiego Postu stawiamy parafialny „kosz pokutny”. Wierzymy, że jak co roku wypełnicie go dobrami – żywnością, środkami utrzymania czystości, czy też ofiarą na zakup leków. Wasze dary przekażemy osobom potrzebującym z naszej parafii jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.

 

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania prosimy o kontakt z o. Szymonem. Szczegóły znajdziecie na stronie parafii w zakładce www.wola.xcr/sakramenty/bierzmowanie

 

26 marca o godzinie 20:00 w parafii św. Józefa w Podgórzu, odbędzie się Msza Św. rozpoczynająca Ekstremalną Drogę Krzyżową. Mszy Świętej będzie przewodniczył biskup Robert Chrząszcz. Uczestnicy w ciszy i modlitwie pokonują 40 km trasy do Kalwarii, Czernej i wielu innych miejsc. Tegoroczne hasło EDK to "Rewolucja Pięknych Ludzi". Zachęcamy do wzięcia udziału. Więcej informacji na stronie www.edk.org.pl

 

W przyszłą niedzielę, 21 marca z okazji Dnia Świętości Życia w naszej parafii będziemy gościć wolontariuszy Fundacji Bezcenni, która ratuje dzieci przed aborcją oraz wspiera kobiety w godnym przeżywaniu macierzyństwa. Będą oni zachęcać do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego czyli modlitwy za nienarodzone dziecko zagrożone aborcją. W związku z tym rozprowadzane będą dziesiątki różańca, wykonane przez Podopieczną Fundacji. Złożona przy tej okazji dobrowolna ofiara do puszek będzie przeznaczona na zakup wyprawek do porodu, pieluch, mleka i środków kosmetycznych dla Maluszków. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

 

Ruszyły zapisy na rekolekcje oazowe! Wszystkich, którzy są chętni do wzięcia w nich udziału, zachęcamy do zapoznania się z terminami turnusów i zasadami rekolekcji. Zgłaszać się można przez formularz na Facebooku naszej wspólnoty (Ruch Światło-Życie CR Kraków Wola Duchacka) lub kontaktować się mailowo z animatorką odpowiedzialną Gosią Bartyzel - malgorzatabartyzel@interia.pl. Zapisy trwają do końca marca!

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Aleksandra Rutkowskiego, Kazimierza Fraś, Elżbietę Widomską oraz Annę Pietraszko. Wieczny odpoczynek…

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkiego Postu, 7.03.2021

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 oraz dla dzieci o godz. 17.00 i dla młodych, przygotowana w tym tygodniu przez Ruch Światło – Życie, o godz. 19.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

 

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii planujemy na V tydzień Postu a poprowadzi je o. Robert Rapińczuk CR.

 

Do modlitwy nowenną przygotowującą nas na uroczystość św. Józefa zapraszamy  od środy 10 marca do czwartku 18 marca po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

 

W okresie Wielkiego Postu stawiamy parafialny „kosz pokutny”. Wierzymy, że jak co roku wypełnicie go dobrami – żywnością, środkami utrzymania czystości, czy też ofiarą na zakup leków. Wasze dary przekażemy osobom potrzebującym z naszej parafii jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.

 

Spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii odbędą się według następującego porządku: poniedziałek 8 marca szkoła z ul. Czarnogórskiej godz. 18.30 klasa III A, B i C, godz. 19.30 klasa III D i E, w środę 10 marca godz. 19.00 szkoła z ul. Malborskiej. Prosimy by na spotkanie do kościoła przyszła tylko jedna osoba z rodziny.

 

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje w pierwszą niedzielę marca z wsparcie dożywiania dzieci w szkołach naszej parafii oraz pomoc najbardziej potrzebującym. Ofiary składać można do oznaczonej skarbony z tyłu kościoła.

 

Fundacja InCanto w ramach akcji „Jeden procent więcej piękna” zawitała także w naszych progach. Wsparcie dla muzyki sakralnej i nie tylko możliwe jest przed podarowanie 1% podatku. Przy wyjściu z Kościoła dostępne są ulotki z numerem KRS oraz materiały promocyjne.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Grażynę Jagła, Rozalię Hyży oraz Mieczysławę Lechowicz. Wieczny odpoczynek…

 

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Wielkiego Postu, 28.02.2021

 

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 oraz dla dzieci o godz. 17.00 i dla młodych o godz. 19.30. Droga Krzyżowa przygotowana przez obrońców życia w najbliższy piątek o godz. 18.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

 

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii planujemy na V tydzień Postu.

 

W czwartek święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne po wieczornej Mszy św.

 

Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych w domach w godzinach przedpołudniowych. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.

 

Pierwszosobotnie nabożeństwo do Matki Boskiej po porannej Mszy św. o godz. 6.30

 

W okresie Wielkiego Postu stawiamy parafialny „kosz pokutny”. Wierzymy, że jak co roku wypełnicie go dobrami – żywnością, środkami utrzymania czystości, czy też ofiarą na zakup leków. Wasze dary przekażemy osobom potrzebującym z naszej parafii jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.

 

Spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii odbędą się według następującego porządku: poniedziałek 8 marca szkoła z ul. Czarnogórskiej godz. 18.30 klasa III A, B i C, godz. 19.30 klasa III D i E, w środę 10 marca godz. 19.00 szkoła z ul. Malborskiej. Prosimy by na spotkanie do kościoła przyszła tylko jedna osoba z rodziny.

 

Parafialny Zespół Charytatywny poprosi nas w pierwszą niedzielę marca o wsparcie dożywiania dzieci w szkołach naszej parafii oraz pomoc najbardziej potrzebującym.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy cykl kazań katechetyczny o sakramentach.

 

Domowe Hospicjum Królowej Apostołów, które od niemal 15 lat działa również na terenie naszej parafii, dziękując wszystkim za dotychczasowe wsparcie, zwraca się z ogromną prośbą o przekazanie 1% podatku. Hospicjum bezinteresownie niesie pomoc medyczną i wspomagającą chorym nowotworowo oraz pomoc wolontariuszy chorym przewlekle i osobom samotnym. Przy wyjściu z Kościoła dostępne są ulotki z numerem KRS.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Teresę Dukat oraz Zdzisława Repetowskiego. Wieczny odpoczynek…

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Wielkiego Postu, 21.02.2021

 

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 oraz dla dzieci o godz. 17.00 i dla młodych o godz. 19.30.

 

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

 

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii planujemy na V tydzień Postu.

 

W poniedziałek święto Katedry św. Piotra, apostoła.

 

W okresie Wielkiego Postu stawiamy parafialny „kosz pokutny”. Wierzymy, że jak co roku wypełnicie go dobrami – żywnością, środkami utrzymania czystości, czy też ofiarą na zakup leków. Wasze dary, które przekażemy osobom potrzebującym z naszej parafii jeszcze przed Świętami, przyjęte zostaną jak zawsze – z wielką radością i wdzięcznością.

 

Spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii odbędą się według następującego porządku: poniedziałek 8 marca szkoła z ul. Czarnogórskiej godz. 18.30 klasa III A, B i C, godz. 19.30 klasa III D i E, w środę 10 marca godz. 19.00 szkoła z ul. Malborskiej. Prosimy by na spotkanie do kościoła przyszła tylko jedna osoba z rodziny.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Dorotę Chrzan. Wieczny odpoczynek…

 o.Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Zwykła, 14.02.2021

 

W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Czas przygotowania do Świąt Paschalnych. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły. Msze św. z posypaniem głowy popiołem o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 17.00, 18.00, 19.30.

 

W środę popielcową 17 lutego przypada 185 rocznica powstania Zgromadzenia Zmartwychwstańców posługującego od lat w parafii na Woli Duchackiej.  

 

W okresie Wielkiego Postu stawiamy parafialny „kosz pokutny”. Wierzymy, że jak co roku wypełnicie go dobrami – żywnością, środkami utrzymania czystości, czy też ofiarą na zakup leków. Wasze dary, które przekażemy osobom potrzebującym z naszej parafii jeszcze przed Świętami, przyjęte zostaną jak zawsze – z wielką radością i wdzięcznością.

 

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii planujemy na V tydzień Postu.

 

Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 oraz dla dzieci o godz. 17.00 i dla młodych o godz. 19.30.

 

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

 

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Leszka Kotarbę oraz Adama Siekaniec. Wieczny odpoczynek…

 

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Zwykła, 7.02.2021

 

 

Niebawem rozpoczniemy Wielki Post. Ostatni pełny tydzień karnawału przed nami.

 

W środę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

 

W czwartek wspomnienie Matki Boskiej z Lourdes, XXIX Światowy Dzień Chorego.

 

Z okazji Dnia Chorego zapraszamy w najbliższą sobotę na Mszę św. o godz. 10.00. Podczas Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Osoby, które mają problem z transportem do kościoła proszę o kontakt podczas dyżuru kancelarii pod numerem telefonu 514 258 760.

 

Sobota to 13-sty dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy św.

 

Również w sobotę przypada dzień imienin o. Grzegorza Wiśniewskiego CR. Do modlitwy w intencji solenizanta zapraszamy podczas Mszy św. o godz. 18.00

 

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuję za każdą złotówkę przeznaczoną na wsparcie kwesty na pomoc potrzebującym oraz dofinansowanie obiadów w szkołach. Ofiary można składać do oznaczonej skrzyni z tyłu kościoła.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Tadeusza Karwat. Wieczny odpoczynek…

 

 o.Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Zwykła, 31.01.2021

 

We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boskiej Gromnicznej). Dzień ten obchodzony jest jako XXV Dzień Życia Konsekrowanego. Dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 9.00.

 

W środę wspomnienie św. Błażeja. Błogosławieństwa gardła udzielimy podczas Mszy św.

 

W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 

Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych w domach w godzinach przedpołudniowych. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.

 

W sobotę wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Nabożeństwo pierwszosobotnie po porannej Mszy św. o godz. 6.30.

 

Kolędowe spotkania w kościele dobiegły końca. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z tej formy spotkań i modlitwy. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za kolędowe ofiary wpierające nasz dom zakonny.

 

W przyszłą niedzielę, pierwszą w miesiącu lutym, Parafialny Zespół Charytatywny poprosi nas o wsparcie kwesty na pomoc potrzebującym oraz dofinansowanie obiadów w szkołach.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Antoninę Chochół, Mirosława Francuz oraz Antoniego Gastoła. Wieczny odpoczynek…

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Zwykła, 24.01.2021

 

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego, podczas której pochylamy się głębiej nad Biblią i zachęcamy do lektury Pisma Świętego.

 

W poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

 

We wtorek wspomnienie świętych  biskupów Tymoteusza i Tytusa.

 

W czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

 

Kolęda tegoroczna ma charakter spotkań w niewielkich, rodzinnych grupach w kościele. Zaproszenia w formie bilecików (jedno dla rodziny na wybrany dzień i godzinę) można zabrać ze stojaka przy ołtarzu Matki Boskiej. Kolęda potrwa tak długo, jak będzie zapotrzebowanie w parafii.

 

Kancelaria Parafialna jest czynna w tym roku bez przerwy kolędowej normalnie we wtorki, czwartki i soboty od 8.00 – 10.00 oraz we wtorki i czwartki od 16.00 – 18.00.

 

Woda święcona znajduje się w przedsionku kościoła.

 

Przypominamy, że możliwość spowiedzi w naszym kościele jest na początku każdej Mszy św.

 

W dzisiejszą niedzielę, zgodnie z prośbą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski podczas każdej Mszy św. we wszystkich parafiach prosimy o modlitwę w intencji poszkodowanych i ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji oraz wsparcie kwesty. Ofiary można składać do oznaczonej skrzyni z tyłu kościoła.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Józefa Baran i Krzysztofa Reczek. Wieczny odpoczynek…

 

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Zwykła, 17.01.2021

 

W dzisiejszą niedzielę obchodzony jest XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Od poniedziałku rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Program wydarzeń, w większości zaplanowanych w intrenecie, znajdziecie w Kubku Żywej Wody i prasie katolickiej.

 

We wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

 

W czwartek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

Kolęda tegoroczna ma charakter spotkań w niewielkich, rodzinnych grupach w kościele. Zaproszenia w formie bilecików (jedno dla rodziny na wybrany dzień i godzinę) można zabrać ze stojaka przy ołtarzu Matki Boskiej. Kolęda potrwa tak długo, jak będzie zapotrzebowanie w parafii.

 

Kancelaria Parafialna jest czynna w tym roku bez przerwy kolędowej normalnie we wtorki, czwartki i soboty od 8.00 – 10.00 oraz we wtorki i czwartki od 16.00 – 18.00.

 

Woda święcona znajduje się w przedsionku kościoła.

 

Przypominamy, że możliwość spowiedzi w naszym kościele jest na początku każdej Mszy św.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Krystynę Biernat, Stanisławę Kuc, Bogusława Mrowca …. Wieczny odpoczynek…

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989.

Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy.

Wojewoda Małopolski, Łukasz Kmita

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Chrztu Pańskiego, 10.01.2021

 

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia jednak z tradycyjnym śpiewem kolęd pozostaniemy do 2 lutego.

 

Przypominamy, że możliwość spowiedzi w naszym kościele jest na początku każdej Mszy św.

 

W środę trzynasty dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy św.

 

Kolęda tegoroczna ma charakter spotkań w niewielkich, rodzinnych grupach w kościele. Zaproszenia w formie bilecików (jedno dla rodziny na wybrany dzień i godzinę) można zabrać ze stojaka przy ołtarzu Matki Boskiej. Kolęda potrwa tak długo, jak będzie zapotrzebowanie w parafii.

 

Kancelaria Parafialna jest czynna w tym roku bez przerwy kolędowej normalnie we wtorki, czwartki i soboty od 8.00 – 10.00 oraz we wtorki i czwartki od 16.00 – 18.00.

 

Woda święcona znajduje się w przedsionku kościoła.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Bogusława Płaszaj i Czesławę Żarską …. Wieczny odpoczynek…

Modlimy się również za zmarłego wczoraj o. Zbigniewa Wiesięrskiego CR pracującego przed laty w naszej parafii.

 

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 3.01.2021

 

W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. według niedzielnego porządku. Kadzidło i kreda zwykle rozprowadzane przez ministrantów będą dostępne przy skarbonie z tyłu kościoła.

 

Pierwszoczwartkowe nabożeństwo z modlitwą o powołania po Mszy św. o godz. 18.00

 

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia jednak z tradycyjnym śpiewem kolęd pozostaniemy do 2 lutego.

 

Przypominamy, że w naszym kościele jest możliwość spowiedzi na początku każdej Mszy św.

 

Kolęda tegoroczna będzie miała charakter spotkań w niewielkich, rodzinnych grupach w kościele i potrwają ok.15 min. Zaproszenia w formie bilecików (jedno dla rodziny na wybrany dzień i godzinę) można zabrać ze stojaka przy ołtarzu Matki Boskiej. Kolęda potrwa tak długo, jak będzie zapotrzebowanie w parafii.

 

Woda święcona znajduje się w przedsionku kościoła.

 

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje za wsparcie kwesty w pierwszą niedzielę miesiąca na pomoc potrzebującym. Datki można wrzucać do skarbony z tyłu kościoła. Sprawozdanie z działalności Zespołu w 2020 roku dostępne jest w Kubku Żywej Wody i na stronie internetowej parafii.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Grażynę Miłek i Mariana Podsiadło. Wieczny odpoczynek…

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Świętej Rodziny, 27.12.2020

 

W Niedzielę Świętej Rodziny pochylamy się nad naszymi rodzinami i modlimy się o ich świętość.

 

W poniedziałek święto Świętych Młodzianków, męczenników. Od poniedziałku powraca do kalendarza w tygodniu Msza św. o godz. 7.30.

 

W czwartek wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Ostatni dzień roku 2020. Mszę św. w intencji zmarłych w mijającym roku parafian odprawimy o godz. 16.00. Msza z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym za mijający rok zostanie odprawiona o godz. 18.00.

 

W piątek, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego. Msze św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem odwołanej Mszy św. o godz. 7.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów kościoła. Pierwszosobotnie nabożeństwo po porannej Mszy św. o godz. 6.30.

 

Przypominamy, że jest możliwość spowiedzi w naszym kościele, na początku każdej Mszy św.

 

Kolęda tegoroczna będzie miała charakter spotkań w niewielkich, rodzinnych grupach w kościele i potrwają ok.15 min. Zaproszenia w formie bilecików (jedno dla rodziny na wybrany dzień i godzinę) można zabrać ze stojaka przy ołtarzu Matki Boskiej. Godziny spotkań ustalone są na pierwszy tydzień stycznia. Po wyczerpaniu zaproszeń na najbliższy tydzień pojawią się następne. Kolęda potrwa tak długo, jak będzie zapotrzebowanie w parafii.

 

Woda święcona znajduje się w przedsionku kościoła.

 

W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny poprosi na o wsparcie kwesty w pierwszą niedzielę miesiąca na pomoc potrzebującym.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Witolda Bogdanowicz. Wieczny odpoczynek…

 

  1. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Adwentu, 20.12.2020

 

Rozpoczynamy ostanie dni adwentowego oczekiwania. Roraty do czwartku włącznie o godz. 6.30. Roraty dla dzieci o godz. 17.00 odprawiamy do środy.

 

Przypominamy, że możliwość spowiedzi w naszym kościele jest na początku każdej Mszy św.

 

Przedświąteczne odwiedziny chorych planujemy na najbliższy poniedziałek, 21 grudnia. Osoby chore, które proszą księdza o spowiedź i komunię przed świętami prosimy o kontakt telefoniczny z kancelarią parafialną.

 

Pobłogosławione opłatki można odbierać z kosza przy ołtarzu Matki Bożej oraz w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.

 

W zakrystii dostępne są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.

 

W czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Pasterki odprawimy w tym roku o godz. 20.00, 22.00 i 24.00. Wcześniej w naszych domach przeżyjemy wieczerzę wigilijną. Przeczytamy fragment z Ewangelii według św. Łukasza, pomodlimy się i podzielimy opłatkiem składając życzenia.

 

W piątek, 25 grudnia, Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę, 26 grudnia Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary tego dnia przeznaczone są na Uniwersytet św. Jana Pawła II w Krakowie.

 

W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

 

W zaistniałej sytuacji epidemicznej nie planujemy tradycyjnej kolędy „od drzwi do drzwi”. Będziemy zapraszać do modlitwy rodzinnej w kościele małe grupy parafian według zorganizowanej kolejności. Po nowym roku będziemy zapraszać grupy parafian, do 40 osób, na modlitewne spotkania w kościele. Będą wyłożone zaproszenia dla rodzin, na dzień i godzinę, które można będzie zabrać. Wyznaczona ilość zaproszeń (jedno na rodzinę) pozwoli nam przewidzieć ilość osób na takim kolędowym spotkaniu. Spotkanie takie potrwa ok. 15 min.

 

Woda święcona znajduje się w pojemniku w przedsionku kościoła.

 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zakończenie Duchackiego Konkursu Szopki Krakowskiej. Zapraszamy do oglądania wystawy pokonkursowej w naszym kościele.

 

Miłosierdziu Bożemu polećmy naszych zmarłych. W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Barbarę Bednarską. Wieczny odpoczynek…

 

o.Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

 

III Niedziela Adwentu, 13.12.2020

 

Niedziela „Gaudete” to trzecia niedziela Adwentu, zwracająca naszą uwagę na radość płynącą ze zbliżającego się dnia przyjścia Pana. Dzisiaj przypada także rocznica wprowadzenia przez władze komunistyczne w 1981 r. stanu wojennego w Posce.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 

Pobłogosławione opłatki można odbierać z kosza przy ołtarzu Matki Bożej oraz w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.

 

W zakrystii dostępne są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.

 

Przedświąteczne odwiedziny chorych planujemy na poniedziałek, 21 grudnia. Osoby chore, które proszą księdza o spowiedź i komunię przed świętami prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

 

W zaistniałej sytuacji epidemicznej nie planujemy tradycyjnej kolędy „od drzwi do drzwi”. Będziemy zapraszać do modlitwy rodzinnej w kościele małe grupy parafian według zorganizowanej kolejności.

 

Do 20 grudnia trwa akcja „Adwentowego kosza pomocy”, do którego można składać żywność z długim terminem ważności, środki czystości czy chemię gospodarczą a także ofiary na zakup lekarstw.

 

Duchacki Konkurs Szopki Krakowskiej "Kraków Panu Bogu i światu" odbędzie się także i w tym roku. Po raz 12. Odbywają się bezpłatne warsztaty on-line pod nazwą "Szopkomat". Prowadzą je: Jakub Zawadziński wielokrotny laureat konkursów krakowskich i Anna Binder, uczestniczka warsztatów Dziadzia Krzysia - Krzysztofa Szatkowskiego który w 2009 r. wymyślił konkurs i prowadził zajęcia przez 10 lat. "Szopkomat" odbywa się w piątki i poniedziałki o godz. 18.00, transmitowany przez facebookową strone CKP Klubu Wola Duchacka. Zbieranie szopek zostało zaplanowane na 18 i 19 grudnia, zaś finał 20 grudnia około godz. 12.30 w Sali Kolumnowej naszego kościoła. Zapraszamy!

 

Miłosierdziu Bożemu polećmy naszych zmarłych. W ostatnich dniach pożegnaliśmy śp. Kazimierę Markut oraz byłego proboszcza naszej parafii i budowniczego tego kościoła o. Józefa Żabówkę CR. Wieczny odpoczynek…

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Adwentu, 6.12.2020

 

Rozpoczęliśmy nasze adwentowe rekolekcje. Prowadzi je dla nas br. Marcin Grec, Kapucyn i rodak pochodzący z naszej parafii a pracujący w Bułgarii. Nauki głodzone są podczas wszystkich niedzielnych Mszy św. oraz od poniedziałku do środy o godz. 6.30, 9.00 i 18.00). We wtorek dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Tego dnia dyżur spowiedniczy od godz. 6.30 do 8.00 i od 17.00 do 20.00.Całość rekolekcji dostępna jest w transmisji na stronie radiostudnia.pl oraz na kanale youtube.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

Pobłogosławione opłatki można odbierać z kosza przy ołtarzu Matki Bożej oraz w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.

 

W zakrystii dostępne są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.

 

W zaistniałej sytuacji epidemicznej nie planujemy tradycyjnej kolędy „od drzwi do drzwi”.

 

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje za każdą złotówkę wrzuconą do opisanej skarbony z tyłu kościoła. Środki zostaną przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym.

 

Do 20 grudnia trwa akcja „Adwentowego kosza pomocy” do którego można składać żywność z długim terminem ważności, środki czystości czy chemię gospodarczą a także ofiay na zakup lekarstw.

 

Duchacki Konkurs Szopki Krakowskiej "Kraków Panu Bogu i światu" odbędzie się także i w tym roku. Po raz 12. Odbywają się bezpłatne warsztaty on-line pod nazwą "Szopkomat". Prowadzą je: Jakub Zawadziński wielokrotny laureat konkursów krakowskich i Anna Binder, uczestniczka warsztatów Dziadzia Krzysia - Krzysztofa Szatkowskiego który w 2009 r. wymyślił konkurs i prowadził zajęcia przez 10 lat. "Szopkomat" odbywa się w piątki i poniedziałki o godz. 18.00, transmitowany przez facebookową strone CKP Klubu Wola Duchacka. Zbieranie szopek zostało zaplanowane na 18 i 19 grudnia, zaś finał 20 grudnia około godz. 12.30 w Sali Kolumnowej naszego kościoła. Zapraszamy!

 

Miłosierdziu Bożemu polećmy naszych zmarłych. W ostatnich dniach pożegnaliśmy śp. Marię Siewniak, Marię Kowalską i Bartosza Jasińskiego…Wieczny odpoczynek…

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu, 29.11.2020

 

Rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na spotkanie z Panem i święta Bożego Narodzenia. Roraty od poniedziałku do soboty odprawiamy o godz. 6.30. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Na czas adwentu zawieszona zostaje Msza św. o godz. 7.30.

 

Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 6 grudnia. Poprowadzi je dla nas o. Marcin Grec OFMCap. Całość rekolekcji będzie transmitowana w radiu na kanale youtube.

 

Pobłogosławione dzisiaj opłatki można odbierać od dzisiaj z kosza przy ołtarzu Matki Bożej oraz w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania. W zaistniałej sytuacji epidemicznej nie będzie roznoszenia opłatków po domach.

 

Wydaje się, że tegoroczne odwiedziny kolędowe będą miały zupełnie inny charakter niż ten do którego przyzwyczailiśmy się od lat.

 

W zakrystii dostępne są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.

 

W poniedziałek święto św. Andrzeja, apostoła.

 

W czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawertego, prezbitera. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo z modlitwą o powołania po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

 

Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.30.

 

Nabożeństwo do Matki Boskiej w pierwszą sobotę po roratach o godz. 6.30.

 

Parafialny zespół charytatywny poprosi nas w pierwszą niedzielę miesiąca o wsparcie comiesięcznej kwesty na pomoc potrzebującym.

 

Do 20 grudnia trwa akcja „Adwentowego kosza pomocy” do którego można składać żywność z długim terminem ważności, środki czystości czy chemię gospodarczą.

 

Transmisja z niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00 i 19.30 oraz Mszy św. w tygodniu o godz. 18.00 dostępna jest na www.radiostudnia.pl na kanale youtube.

 

Miłosierdziu Bożemu polećmy naszych zmarłych. W ostatnich dniach pożegnaliśmy śp. Czesława Pyrgies i Piotra Turnau …Wieczny odpoczynek…

 

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz