Transmisje Mszy Świętej:
   - niedziele i święta: 
               10:00  19:30
   - dzień powszedni: 
               18:00
 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X Niedziela zwykła, 11.06.2023

 

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję osobom zaangażowanym w budowę ołtarzy, tym, którzy zadbali o porządek w kościele i wokół niego, oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji: panom pomagającym przy budowie ołtarzy, Siostrom Zakonnym, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, tuby, baldachim. Zwłaszcza dziękuję dzieciom za ich radosny udział w procesji. Dziękuję również Panom Policjantom za czuwanie nad bezpieczeństwem na trasie procesji.

 

Przeżywamy oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Procesja codziennie po Mszy wieczornej o godzinie 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek.

 

W liturgii w tym tygodniu: 

Wtorek:

św. Antoniego z Padwy,
prezbitera i Doktora Kościoła. Jest to także trzynasty dzień miesiąca. Zapraszamy na procesję fatimską po wieczornej Mszy św.

Środa:
bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
Piątek:
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Procesja po Mszy świętej wieczornej. W tym dniu, można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: „O, Jezu najsłodszy”
Sobota:
Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na Mszę świętą i do Komunii świętej w dniu swojego święta.

 

Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz 18.00.

 

Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 11.30 wprowadzenie liturgiczne nowego proboszcza, ks. Stanisława Zarycznego, CR

 

W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Adam Przeździęk
śp. Józef Bochenek

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 Ks. Stanisław Zaryczny CR, proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Najświętszej Trójcy, 04.06.2023

 

Świętujemy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje za wsparcie kwesty na pomoc najbardziej potrzebującym oraz dofinansowanie obiadów w szkołach naszej parafii.

 

Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo z litanią po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

 

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Centralna Procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o godz. 9.00 ze Wzgórza Wawelskiego w kierunku Rynku Głównego.

 

Procesja Bożego Ciała w naszej Parafii rozpocznie się po Mszy św. o godz. 16.00 i przejdzie ulicami: Szkolna, Malborska, Estońska, Trybuny Ludów, Białoruska, Malborska, Mochnackiego, Poprzeczna. Zakończenie na placu za kościołem. Prośmy o pogodę, która umożliwi nam udział w procesyjnych uroczystościach.

 

Mszą św. w Boże Ciało o godz. 16.00, sprawowaną w intencji Parafian, pożegna się z Parafianami o. Bartłomiej Gzella CR.

 

W oktawie Bożego Ciała procesje wokół kościoła odprawiane będą po Mszy św. o godz. 18.00.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Andrzeja Królikowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… 

 

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz                         

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Zesłania Ducha Św., 28.05.2023

 

 

Świętujemy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Drugi dzień Zielonych Świąt.

 

W środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Młodzież z naszej parafii, podczas Mszy św. o godz. 18.00,  otrzyma z rąk bp. Jana Zająca sakrament bierzmowania. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

 

W czwartek święto  Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

 

Pierwszoczwartkowe nabożeństwo z modlitwą o powołania po Mszy św. o godz. 18.00.

 

Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych w domach w godzinach przedpołudniowych. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.

 

W sobotę wspomnienie św. męczenników, Karola Lwangi i towarzyszy. Pierwszosobotnie nabożeństwo po Mszy św. o godz. 6.30.

 

W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Parafialny Zespół Charytatywny poprosi nas o wsparcie kwesty w pierwszą niedzielę miesiąca, której celem jest pomoc najbardziej potrzebującym oraz wsparcie dożywiania dzieci w szkołach naszej parafii.

 

Dziś przed Kościołem kwestuje Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół FAMILIA. Członkowie grupy zbierają środki na organizację letniego wypoczynku dla Podopiecznych Stowarzyszenia w sierpniu tego roku. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Elżbietę Kopyto, Barbarę Dylong i Zbigniewa Wilk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Wniebowstąpienie Pańskie, 21.05.2023

 

 

Świętujemy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe z litanią do Matki Bożej po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Apele maryjne we wtorek i czwartek na zakończenie adoracji w kościele. W środę przy kapliczce przy ul. Malborskiej a w piątek przy kapliczce przy ul. Czarnogórskiej o godz. 20.30.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy.

 

W środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W środę 22 maja o godz. 19.00 w sali pod kościołem swoje spotkanie rozpoczną kandydaci do bierzmowania z klas siódmych. Uprzejmie prosimy o zabranie na nie egzemplarza Pisma św.

 

W piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

 

W najbliższą sobotę w naszym Wyższym Seminarium Duchownym święcenia kapłańskie przyjmą dk. Michał Michalski i dk. Kamil Sekuła. Pamiętajmy w modlitwie o neoprezbiterach.

 

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Piećdziesiątnica. Masze święte w rocznicę  I-szej komunii zostaną odprawione o godz. 10.00 i 11.30.

Podczas Mszy św. o godz. 10.00 neoprezbiter o. Michał Michalski CR udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

 

W przyszłą niedzielę  28 maja będzie kwestować Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół FAMILIA. Środki z kwesty będą przeznaczone na organizację letniego wypoczynku dla Podopiecznych Stowarzyszenia w sierpniu tego roku.

 

Decyzją Prowincjała Zmartwychwstańców o. Szymon Zaniewski CR z dniem 25 sierpnia zostanie przeniesiony do Domu Prowincjalnego w Krakowie i podejmie obowiązki Sekretarza Prowincjalnego.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Halinę Węgrocką i Romana Knapik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna, 14.05.2023

 

 

Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe z litanią do Matki Bożej po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Apele maryjne we wtorek i czwartek na zakończenie adoracji w kościele. W środę przy kapliczce przy ul. Malborskiej a w piątek przy kapliczce przy ul. Czarnogórskiej o godz. 20.30.

 

Dzisiaj przed kościołem kwestują podopieczni i wolontariusze Fundacji „AGAPE” Pomocy Osobom Niepełnosprawnym im. bł. Hanny Chrzanowskiej. Co roku Fundacja organizuje 2-tygodniowe wakacyjne wyjazdy rekolekcyjno-wypoczynkowe. Dla wielu osób niepełnosprawnych jest to jedyny w roku dłuższy wyjazd poza miejsce zamieszkania. Fundacja opiera swą działalność na pracy społecznej fundatorów, wolontariuszy i ludzi dobrej woli, dlatego prosimy o wsparcie. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 10:00 oprawę muzyczną zapewni współpracujący z fundacją zespół Cantate Rosariae. Za wszelkie złożone ofiary składa serdeczne „Bóg zapłać” i zapewnia o szczerej wdzięczności i pamięci w modlitwie.

 

Spotkanie dla uczniów z klas 6 w przygotowaniu do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w Sali pod kościołem.

 

We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

 

Spowiedź rodzin przygotowujących się do pierwszej komunii św. będzie możliwa w piątek od godz. 15.00. Przypominamy, że powiadamy codziennie na początku każdej Mszy św. Prosimy by nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

 

W sobotę 27 maja 2023r. wyruszy, jednodniowa, XVI Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 24 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (punkt INFORMACJI k. Domu Duszpasterskiego) lub w parafiach podanych na plakacie. Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami.

 

Najbliższa sobota i niedziela to w naszej parafii czas I-szej komunii. Prosimy by w niedzielę wybrać uczestnictwo w Mszy św. o innej godzinie niż 10.00 i 11.30.

 

Decyzją Prowincjała Zmartwychwstańców z dniem 10-tym czerwca nastąpi zmiana na urzędzie proboszcza w naszej parafii. Po dziesięciu latach o. Bartłomieja zastąpi o. Stanisław Zaryczny CR. Przyjmijcie, proszę, nowego pasterza z wielką życzliwością.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp Leszka Rollauer. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

o.Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

GŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkanocna, 7.05.2023

 

 Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe z litanią do Matki Bożej po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Apele maryjne we wtorek i czwartek na zakończenie adoracji w kościele. W środę przy kapliczce przy ul. Malborskiej a w piątek przy kapliczce przy ul. Czarnogórskiej o godz. 20.30.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Stanisława, biskupa i męczennika. Do modlitwy w intencji solenizanta o. Stanisława Zarycznego CR zapraszamy w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18.00.

 

Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę 10 maja o godz. 19.00.

 

W sobotę trzynasty dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie z procesją po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

 

W przyszła niedzielę swoje imieniny obchodzić będzie o. Maciej Gawlik CR. Mszę imieninową odprawi o godz. 19.30.

 

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje w dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca za wsparcie kwesty na dożywianie dzieci w szkołach naszej parafii i pomoc najbardziej potrzebującym.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp Bronisławę Matusiewicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… 

 

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkanocna, 30.04.2023

 

 Przed nami miesiąc maj. Nabożeństwa majowe z litanią do Matki Bożej po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Apele maryjne we wtorek i czwartek na zakończenie adoracji w kościele. W środę przy kapliczce przy ul. Malborskiej a w piątek przy kapliczce przy ul. Czarnogórskiej o godz. 20.30.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Józefa rzemieślnika.

 

We wtorek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i męczennika.

Kancelaria parafialna będzie nieczynna dnia 2 maja. Pilne sprawy załatwić można po Mszy świętej.

 

W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego.

 

W czwartek święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo z modlitwą o powołania po wieczornej Mszy św.

 

W piątek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.

 

W sobotę święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Pierwszosobotnie nabożeństwo po porannej Mszy św. o godz. 6.30.

 

Parafialny Zespół Charytatywny poprosi nas w pierwszą niedzielę miesiąca o wsparcie kwesty na dożywianie dzieci w szkołach naszej parafii i pomoc najbardziej potrzebującym.

 

W coraz większej liczbie lokalizacji, w tym również i w naszym kościele, został zamontowany sprzęt do ratowania życia (defibrylator). Znajduje się on przy wejściu do kościoła. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją obsługi.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp.: Mieczysława Jarczaka, Michała Srokę i Stefanię Łaciak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

 o.Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkanocna, 23.04.2023

 

 

Gościmy w naszej Parafii o. Andrzeja Dudę CR, misjonarza z Tanzanii. Dziękujemy za słowo i podzielenie się doświadczeniem misyjnym. Wsparcie misji Zmartwychwstańców w Tanzanii możliwe jest po Mszy św. przed kościołem.

 

W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika.

 

We wtorek święto św. Marka, ewangelisty.

 

W piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

 

Nasi ministranci wraz z o. Szymonem, opiekunem udają się w piątek na MiniEmaus – spotkanie służby liturgicznej ołtarza. Tegoroczne świętowanie odbywa się w Kościerzynie.  

 

Przed nami miesiąc maj. Nabożeństwa majowe z litanią do Matki Bożej po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Apele maryjne we wtorek i czwartek na zakończenie adoracji w kościele. W środę przy kapliczce przy ul. Malborskiej a w piątek przy kapliczce przy ul. Czarnogórskiej o godz. 20.30.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp.: Bogdana Rzepeckiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… 

 

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego), 16.04.2023

 

 

Niedzielą Miłosierdzia Bożego kończymy oktawę wielkanocną. Liturgiczny okres wielkanocny trwa do Niedzieli Zesłania Ducha Św.

 

W poniedziałek, 17.04.2023 o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Natomiast spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców organizujemy w sobotę, 22.04.2023, o godz. 10.00 dla szkoły przy ul. Malborskiej i o godz. 11.00 dla szkoły przy ul. Czarnogórskiej.

 

W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii o. Andrzeja Dudę CR, mistrza nowicjatu i rektora domu formacyjnego Zmartwychwstańców w Tanzanii, który wygłosi niedzielną homilię i przybliży nam życie misyjne w tym kraju.

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 90 im. Polskich Kawalerów Maltańskich przy ul. Czarnogórskiej zaprasza dzieci z obwodu szkolnego do rekrutacji.

 

Diakon Michał Michalski CR, który w naszej parafii odbywał praktyki duszpasterskie wraca do seminarium na ostatnie przygotowania przed święceniami kapłańskimi. Prosimy o modlitwę w intencji Diakona i życzymy wszelkich łask na ten ważny czas.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Parafii śp. Anielę Grzyb. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

ks. Szymon Zaniewski CR, wik. par.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Wielkanoc, 9.04.2023

 

 

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Dzielimy się tą radością i życzymy wszystkim Parafianom i uczęszczającym do naszego kościoła udziału w radości zmartwychwstania.

 

Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie Triduum Paschalnego. Gorące podziękowania dla Liturgicznej Służby Ołtarza i wszystkich świeckich lektorów i śpiewających psalmy. Dziękuję Panu Organiście oraz Scholii czterogłosowej i scholii „Ziarenko”, Siostrom Zmartwychwstankom i Panu Konradowi w zakrystii. Wspólnotom modlitewnym i Braciom Zewnętrznym. Bez Was nie było by tak pięknej Paschy.

 

Dla naszej Parafii Niedziela Zmartwychwstania to dzień odpustowy. Głównej Mszy św. odpustowej o godz. 11.30, przewodniczyć będzie Magister Nowicjatu o. Wojciech Mleczko CR.

 

W poniedziałek, drugi dzień świąt. Msze św. według niedzielnego porządku. Ofiary składane na tacę tego dnia przeznaczone są na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.

 

Podczas Oktawy Wielkanocnej zapraszamy na Mszę św. z nieszporami o godz. 18.00.

 

Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 18.00.

 

Nabożeństwo fatimskie w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

 

Z racji Oktawy Wielkanocnej w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W przyszłą niedzielę w sąsiednich Łagiewnikach obchody Święta Miłosierdzia Bożego.

 

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje wszystkim, którzy wsparli pomocową akcję „Kosz pokutny”.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp.: Juliana Domagałę, Jacka Pacułt i Jana Kurka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz