OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkiego Postu, 29.03.2020

Przyszedł na nasz czas próby. Dziękujemy wszystkim, którzy w duchu odpowiedzialności i zrozumienia powagi sytuacji epidemiologicznej pozostali w domach i słuchają nas przez www.radiostudnia.pl lub facebookową stronę parafii. W kościele nie wolno nam się gromadzić w grupie większej niż 5 osób. Transmisja wszystkich niedzielnych Mszy św. oraz Mszy św. w tygodniu o godz. 18.00. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 dostępna w mediach parafialnych.

Triduum jakie znamy do tej pory odbywać się będzie w tym roku najprawdopodobniej w pustym kościele. Niech więc nasze domy staną się kościołami domowymi. Chrystus z całą mocą niech przyjdzie pod nasz dach. Niech tam przeżyje swoją Pasję, ale i swoje Zmartwychwstanie. Niedziela Palmowa już w przyszłym tygodniu.

Radio Studnia.pl zaprasza wszystkich parafian na przebłagalną modlitwę różańcową i rachunek sumienia codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 20:20.

Podejmijmy pomoc sąsiedzką w zakupach podstawowych środków do życia dla osób starszych i niesamodzielnych. (kartka z telefonem na drzwiach lub kontakt do parafii).

W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

Z uwaga na dobro starszych i chorych zawieszamy odwiedziny domowe w pierwszy piątek. Osoby pragnące indywidualnych odwiedzin i świadome ryzyka przy tej okazji podejmowanego, prosimy o kontakt telefoniczny z parafią.

W otwartym przez cały dzień kościele prosimy by nie gromadzić się w grupach większych niż 5 osób.

Spowiedź na początku każdej Mszy św. oraz od poniedziałku do soboty od godz. 16.30 do 18.00 lub po indywidualnym umówieniu z kapłanem.

Kontakt z dyżurującym księdzem w godzinach pracy kancelarii pod numerem tel.
514 258 760.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie utrzymania kościoła parafialnego przekazywane na parafialne konto lub do skarbony z tyłu kościoła.

Za wszystkie ofiary tego czasu zarazy pomódlmy się: Wieczny odpoczynek…

 

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkiego Postu, 22.03.2020

 

Dziękujemy wszystkim, którzy w duchu odpowiedzialności i zrozumienia powagi sytuacji epidemiologicznej pozostali w domach i słuchają nas przez www.radiostudnia.pl lub facebookową stronę parafii. W kościele nie wolno nam się gromadzić w grupie większej niż 50 osób. Transmisja wszystkich niedzielnych Mszy św. oraz Mszy św. w tygodniu o godz. 18.00. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Również dostępne w mediach parafialnych.

Niedziela „Laetare” przybliża nas do radości Świąt Paschalnych. Jakie one będą w tym trudnym roku epidemii?

W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Tego dnia podejmujemy dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tekst przyrzeczeń, które tego roku uczynimy prywatnie w domach, można znaleźć w internecie lub wziąć z kościoła.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie utrzymania kościoła parafialnego przekazywane na parafialne konto lub do skarbony z tyłu kościoła.

Podejmijmy pomoc sąsiedzką w zakupach podstawowych środków do życia dla osób starszych i niesamodzielnych. (kartka z telefonem na drzwiach lub kontakt do parafii).

Spowiedź, tylko w konfesjonale, na początku każdej Mszy św. lub po indywidualnym umówieniu z kapłanem.

Kontakt z dyżurującym księdzem w godzinach pracy kancelarii pod numerem tel. 514 258 760

Do modlitwy różańcowej o ustanie zarazy zapraszamy na www.radiostudnia.pl we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 20:30

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Ryszarda Kuczyńskiego, Marię Bojarską, Irenę Różankowską. Wieczny odpoczynek…

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkiego Postu, 15.03.2020

 

W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju rekomendujemy osobom starszym, chorym, dzieciom i wszystkim obawiającym się wirusa by powstrzymać się od udziału w Mszach świętych w dużych skupiskach ludzkich. Jest stosowna dyspensa.

Msze święte rekolekcyjne będą transmitowane przez internet na stronie www.radiostudnia.pl i www.wola.xcr.pl  Transmisja Mszy wszystkich Mszy św. niedzielnych oraz od poniedziałku do środy o godz. 9.00 i 18.00. Rekolekcje prowadzi o. Mikołaj Lipitak CR ze Lwowa. W Mszach świętych w kościele nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób.

Wierzymy Bożej Opatrzności i współpracujemy rozumnie z zasadami higieny i prewencji.

Podejmijmy pomoc sąsiedzką dla osób starszych i niesamodzielnych oraz zagrożonych w zakupach podstawowych środków do życia. (kartka z telefonem na drzwiach lub kontakt do parafii)

Spowiedź, tylko w konfesjonale, na początku każdej Mszy św.

Spowiedź rekolekcyjna we wtorek w godzinach 6.00 – 7.30 i 8.30 – 10.00 oraz 17.30 – 20.00.

W czwartek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

Zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Stosowne przyrzeczenia złożymy 25 marca.

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Antoniego Grochowskiego. Wieczny odpoczynek…

 

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Wielkiego Postu, 8.03.2020

 

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga krzyżowa w piątki po Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00, dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla młodych o godz. 19.30. W najbliższy piątek poprowadzi ją grupa św. Marty. Przypominamy o Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele we wtorki i czwartki po wieczornej Mszy św. do godz. 19.45. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00. Jutrznia w Sali neokatechumenatu pod kościołem o godz. 5.30.

 

Proszę o modlitwę w int. o. Roberta Rapińczuka oraz dzieci i młodzieży rozpoczynających od poniedziałku swoje rekolekcje szkolne. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w przyszłą niedzielę a poprowadzi je z nami o. Mikołaj Lipitak CR z Lwowa.

 

Gościmy dzisiaj w naszej parafii Kamila Radzimowskiego- grającego na Duduku ormiańskim sprzed 3 tys. lat. Przy głównym wyjściu z  kościoła  jest możliwość nabycia płyty CD. z utworami artysty.

 

Zapraszamy na poniedziałkowe spotkania w „Stolarni św. Józefa” od godz. 18.30 w domu katechetycznym.

 

We wtorek czas modlitwy w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej otwartej przez cały dzień.

 

W piątek rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu świętym.

 

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w przyszłą niedzielę o godz. 19.30. Do uwielbienia zaprasza Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” od godz. 19.00.

 

Ofiary przyszłej niedzieli zostaną przeznaczone na cele gospodarcze w parafii.

 

Zapraszamy do włączenia się w przygotowanie śpiewu na liturgię Triduum Paschalnego. Osoby śpiewające lub chcące nauczyć się śpiewu w czterogłosie prosimy o kontakt z p.Michałem organistą, w celu przesłania nut i nagrań. 

 

Dzisiaj przed naszym kościołem wierni parafii pw. św. Kingi w Krakowie będą prosić Nas o wsparcie finansowe dla budowy domu parafialnego. Możemy nabyć cegiełkę na budowę - książeczkę „Droga krzyżowa z testamentem św. Jana Pawła II” w kwocie 30 złotych. Została ona przygotowana na 100- lecie urodzin Świętego Opiekuna Rodzin. Przyjmijmy ich z życzliwą ofiarnością.

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Wielkiego Postu, 1.03.2020

 

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga krzyżowa w piątki po Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00, dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla młodych o godz. 19.30. W najbliższy piątek poprowadzą ją klerycy Zmartwychwstańcy. Przypominamy o Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele we wtorki i czwartki po wieczornej Mszy św. do godz. 19.45.

 

Zapraszamy na poniedziałkowe spotkania w „Stolarni św. Józefa” od godz. 18.30 w domu katechetycznym.

 

We wtorek czas modlitwy w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do Kaplicy Matki Boskiej Bolesnej otwartej przez cały dzień.

 

W środę święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

 

W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania zakonne i kapłańskie, szczególnie z naszej parafii.

 

W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych w domach, okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00.

 

Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 6.30.

 

Do modlitwy Gorzkimi Żalami zapraszamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.

 

Parafialny Zespół Charytatywny dziękuje serdecznie za każdą złotówkę przeznaczoną na wsparcie dożywiania dzieci w szkołach naszej parafii i pomoc najuboższym. Przypominamy, że trwa również nasza akcje „Kosz pokutny”.

 

Prosimy o modlitwę w intencji małżeństw, prowadzących i przygotowujących w najbliższy weekend rekolekcje nt. „Dialog w małżeństwie i w rodzinie”.

 

Zapraszamy do włączenia się w przygotowanie śpiewu na liturgię Triduum Paschalnego. Osoby śpiewające lub chcące nauczyć się śpiewu w czterogłosie prosimy o kontakt z p.Michałem organistą, w celu przesłania nut i nagrań. 

 

Jest od przeczytania najnowszy numer naszego miesięcznika parafialnego „Credo” a w nim między innymi artykuły: Kobieta w Biblii, Projekt na życie i O jaki post chodzi. Miesięcznik do czytania nie tylko za pokutę.

 

W niedzielę 8 marca przed naszym kościołem wierni parafii pw. św. Kingi w Krakowie będą prosić Nas o wsparcie finansowe dla budowy domu parafialnego. Będziemy mogli nabyć cegiełkę na budowę - książeczkę „Droga krzyżowa z testamentem św. Jana Pawła II” w kwocie 30 złotych. Została ona przygotowana na 100- lecie urodzin Świętego Opiekuna Rodzin - by On mógł ofiarować nam duchowe cegiełki, które pomogą budować szczęśliwy dom. Przyjmijmy ich z życzliwą ofiarnością.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Mirosławę Mysyk. Wieczny odpoczynek…