Transmisje Mszy Świętej:
   - niedziele i święta: 
               10:00  19:30
   - dzień powszedni: 
               18:00
 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Zwykła, 23.01.2022

 

 

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Pod koniec grudnia ubiegłego roku została udostępniona aplikacja „Dzieło Biblijne”, do pobrania na telefony komórkowe i urządzenia elektroniczne z bogatą ofertą pomocy do czytania, poznawania i medytowania tekstów Pisma Świętego. Zachęcamy do jej pobrania i popularyzowania wśród wiernych.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

 

We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

 

W środę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

 

W piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

 

W czasie kolędowym kancelaria parafialna czynna jest tylko w godzinach przedpołudniowych. Pilne sprawy można załatwiać po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

 

Zakończyliśmy przyjmowanie zaproszeń na kolędę domową. Parafian, którzy pragną przyjąć błogosławieństwo kolędowe zapraszamy jeszcze w tym tygodniu do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00 w poniedziałek, środę i piątek. Po Mszach w te dni będzie krótkie modlitewne kolędowanie. Woda święcona znajduje się w przedsionku kościoła.

 

W ostatnich dniach przegnaliśmy w naszej parafii śp.: Władysława Majewskiego oraz Stanisławę Marię Nawrocką... Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Zwykła, 16.01.2022

 

Zapraszamy na Koncert Charytatywny w dzisiejszą niedzielę o godz. 16.00. Zaśpiewamy na rzecz Fundacji dla Dzieci z Chorobą Nowotworową WYSPY SZCZĘŚLIWE. Więcej szczegółów na plakacie przed kościołem.

 

Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza. Tydzień Modlitw obchodzony będzie od 18 do 25 stycznia.  W Krakowie centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa odbędzie się w niedzielę 23 stycznia o godzinie 19.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika 26. Program wszystkich wydarzeń znajduje się na stronie radadialogu.diecezja.pl

 

W poniedziałek wspominamy św. Antoniego, opata.

 

W środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

 

W czwartek zapraszamy do pracy i zabawy w Stolarni św. Józefa. Po dłuższej przerwie, najbliższe spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 w Domu Katechetyczny.

 

W piątek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

W przyszłą niedzielę, Niedziel Słowa Bożego.

 

W czasie kolędowym kancelaria parafialna czynna jest tylko w godzinach przedpołudniowych. Pilne sprawy można załatwiać po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

 

Kończymy przyjmowanie zaproszeń na kolędę domową. Parafian, którzy pragną przyjąć błogosławieństwo kolędowe zapraszamy do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00 w poniedziałek, środę i piątek. Po Mszach w te dni będzie krótkie modlitewne kolędowanie. Woda święcona znajduje się w przedsionku kościoła.

 

W ostatnich dniach przegnaliśmy w naszej parafii śp.: Elżbietę Batycką, Jerzego Warzechę oraz Ewę Miechowicz... Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela po Bożym Narodzeniu, 02.01.2022

 

 

W poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

 

Serdecznie zapraszamy na koncert kolędowy w naszej parafii, środa- 5 stycznia, godz. 19:00. Zaśpiewa część scholi z naszej parafii (z dziesiątej). Będzie możliwość wspólnego  śpiewania, gdyż pojawią się kolędy tradycyjne w pięknych opracowaniach, będzie można nauczyć się czegoś innego i pośpiewać kolędy mniej znane a wiekowe, będzie też można posłuchać kilku kolęd renesansowych i pomodlić się ich niezwykłymi, głębokimi tekstami. Zapraszamy!  

 

W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. według niedzielnego porządku. Kreda i kadzidło rozprowadzane przez ministrantów będą dla nich wsparcie zimowego wyjazdu w góry.

 

W czasie kolędowym kancelaria parafialna czynna jest tylko w godzinach przedpołudniowych. Pilne sprawy można załatwiać po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

 

Parafialny Zespół Charytatywny poprosi nas w przyszłą niedzielę o wsparcie kwesty na pomoc potrzebującym.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp.: Antoniego Ogonek i  Annę Oleksy. Wieczny odpoczynek…

 

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Świętej Bożej Rodzicielki, 01.01.2022

 

 

Pokoju i Nadziei w Nowym 2022 roku życzymy Wszystkim Parafianom i modlącym się w naszej świątyni.

 

Dzisiaj przypada 55. Światowy Dzień Pokoju.

 

Za pobożne odmówienie lub odśpiewanie Hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź…” można uzyskać dzisiaj odpust zupełny w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok.

 

Na koncert kolęd i wspólne kolędowanie zapraszamy razem ze scholą czterogłosową w środę 5 stycznia o godz. 19.00. Niech ten czas przyniesie i nam trochę radości i poczucia wspólnoty. 

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Św. Rodziny, 26.12.2021

 

Dzisiaj obchodzona Niedziela Świętej Rodziny szybko przesuwa nasze myślenie w liturgicznym kalendarzu ku końcowi roku 2021.

 

W poniedziałek święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Błogosławieństwo wina.

 

We wtorek święto świętych Młodzianków, męczenników.

 

W piątek ostatni dzień starego roku. Wspomnienie św. Sylwestra.

Msza św. za zmarłych w ostatnim roku parafian zostanie odprawiona o godz. 16.00. Msza z nabożeństwem dziękczynno przebłagalnym za mijający rok o godz. 18.00.

 

W 1-szy dzień stycznia, Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem odwołanej Mszy św. o godz. 7.00.

 

Zaproszenia kolędowe spływają do skrzyni z tyłu kościoła. Księża skontaktują się z poszczególnymi rodzinami telefonicznie w celu ustalenia terminy wizyty duszpasterskiej.

 

Woda święcona znajduje się w przedsionku kościoła.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Małgorzatę Różę  Zamkowską-Lech, Jacka Bienias oraz Łucję Polak. Wieczny odpoczynek …

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Bożego Narodzenia, 25.12.2020

 

Wszystkim Parafianom i modlącym się wraz z nami składamy życzenia Pokoju, zaufania w Boże prowadzenie w tych niełatwych czasach oraz nieustającego zdrowia duszy i ciała.

 

W Uroczystość Bożego Narodzenia pomimo tego, że to piątkowy dzień, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę, 26 grudnia Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary tego dnia przeznaczone są na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.

 

W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

 

Przypominamy, że jest możliwość spowiedzi w naszym kościele, na początku każdej Mszy św.

 

W zaistniałej sytuacji epidemicznej nie planujemy tradycyjnej kolędy „od drzwi do drzwi”. Będziemy zapraszać do modlitwy rodzinnej w kościele małe grupy parafian według zorganizowanej kolejności. Po nowym roku będziemy zapraszać grupy parafian, do 40 osób, na modlitewne spotkania w kościele. Będą wyłożone zaproszenia dla rodzin, na dzień i godzinę, które można będzie zabrać. Wyznaczona ilość zaproszeń (jedno na rodzinę) pozwoli nam przewidzieć ilość osób na takim kolędowym spotkaniu. Spotkanie potrwa ok. 15 min.

 

Woda święcona znajduje się w przedsionku kościoła.

 

Słowo od Zespołu Charytatywnego

 

Kochani!

Nie wierzyliśmy własnym oczom widząc Wasze dary przyniesione do adwentowego kosza pokutnego i przeliczając datki pieniężne. Obawialiśmy się, że pandemia ograniczy zasięg akcji, a stało się przeciwnie – podarowaliście więcej, niż w latach ubiegłych.

Może właśnie trudności i ograniczenia, których doświadczamy już prawie rok sprawiły, że staliśmy się bardziej wrażliwi na potrzeby innych i solidarni z tymi, którym jest jeszcze trudniej?

Obdarowane osoby prosiły, aby wszystkim podziękować oraz przekazać serdeczne życzenia pokoju i nadziei, które przynosi narodzony Boży Syn. My dołączamy również podziękowania za całoroczną hojność i wsparcie dla naszych akcji. Bóg zapłać!

 

 o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Adwentu, 19.12.2021

 

To kończące Adwent dni przed świętami Bożego Narodzenia.

 

Ostatnie roraty dla dzieci w czwartek o godz. 17.00. Do piątku roraty o godz. 6.30.

 

Pobłogosławione opłatki można odbierać z kosza przy ołtarzu Matki Bożej oraz w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.

 

Tegoroczne odwiedziny kolędowe planujemy tylko na zaproszenia, które składać można do przygotowanej skrzyneczki z tyłu kościoła. Terminy kolędy księża ustalą indywidualnie i telefonicznie z poszczególnymi rodzinami.

 

W zakrystii dostępne są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.

 

Przedświąteczne odwiedziny chorych w domach planujemy na poniedziałek 20.12. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy potrzebują takiej posługi.

 

Naszą akcję „Adwentowego kosza pokuty” chcemy zakończyć w najbliższy poniedziałek, tak by z przygotowanymi paczkami dotrzeć do osób potrzebujących pomocy jeszcze przed świętami.

 

W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Pasterki w naszym kościele oprawimy o godz. 20.00, 22.00 i 24.00. Wcześniej w domach spotkamy się przy wigilijnym stole, połamiemy się opłatkiem i złożymy życzenia. Niech nie zabraknie w naszych domach wspólnego śpiewu kolęd i modlitwy.

 

W sobotę Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. według niedzielnego porządku z wyjątkiem odwołanej pierwszej Mszy św. o godz. 7.00.

 

W przyszłą niedzielę Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy śp. Ryszarda Śliż, Olgę Talik, Jadwigę Bubetty, Wandę Kantor oraz Alicję Gawin. Wieczny odpoczynek...         

                                

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Adwentu, 12.12.2021

 

Niedziela „Gaudete” jest promykiem radość przybliżającym nas do Bożego Narodzenia.

 

Przypominamy, że Roraty odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Na czas Adwentu zawieszona zostaje Msza św. o godz. 7.30. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza od poniedziałku do piątku na poranną modlitwę psalmami, jutrznię o godz. 5.45.

 

Pobłogosławione opłatki można odbierać z kosza przy ołtarzu Matki Bożej oraz w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.

 

Tegoroczne odwiedziny kolędowe planujemy tylko na zaproszenia, które składać można do przygotowanej skrzyneczki z tyłu kościoła. Terminy kolędy księża ustalą indywidualnie
i telefonicznie z poszczególnymi rodzinami.

 

W zakrystii dostępne są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.

 

Przedświąteczne odwiedziny chorych w domach planujemy na poniedziałek 20.12. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy potrzebują takiej posługi.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W trzynasty dzień miesiąca zapraszamy na fatimski różaniec po wieczornej Mszy św.

 

Do Sali pod kościołem zapraszamy seniorów i wszystkich „młodych duchem” w poniedziałki od godz. 10.00 zajęcia z obsługi urządzeń elektronicznych, a od godz. 12.00 zajęcia ruchowo - taneczne.

 

We wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 

Naszą akcję „Adwentowego kosza pokuty” chcemy zakończyć w poniedziałek 20.12 by z przygotowanymi paczkami dotrzeć do osób potrzebujących pomoce jeszcze przed świętami.

 

Konstrukcja szopki gotowa. Osoby chętnych do pracy przy kontynuowaniu budowy i wyposarzenia zewnętrznej szopki zapraszam wraz z Braćmi Zewnętrznymi w najbliższą sobotę 18.12 od  godz. 10.00. Każda para rąk się przyda.

 

W ostatnich dniach pożegnaliśmy śp. Helenę Dubaczewską. Wieczny odpoczynek...         

                              

o. Bartłomiej Gzella CR, proboszcz